Żeńska reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 zajęła 2. miejsce w finale wojewódzkim zawodów organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

Żeńska reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 zajęła 2. miejsce w finale wojewódzkim zawodów organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. (fot. Adam Michalski)

To była pasjonująca rywalizacja o miano najlepszej pływackiej szkoły w województwie. Podczas (15.11) finału wojewódzkiego wydarzenia organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy reprezentacja Dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 9 o punkt przegrała walkę o prymat w łódzkim z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 137 z Łodzi. Brąz w zmaganiach chłopców zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 ze Skierniewic.

W środowym finale Skierniewice reprezentowali chłopcy z Dziewiątki (Igrzyska Dzieci) oraz dziewczęta z Dziewiątki i chłopcy z Czwórki (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Rywalami były najlepsze pływackie zespoły z drugiej części województwa i powiatów: łódzkiego, piotrkowskiego, sieradzkiego i tomaszowskiego.

Jako pierwsi do zmagań przystąpili uczniowie klas IV-VI. Tu zabrakło gospodyń (SP nr 4 odpadła w półfinale), wystąpili gospodarze, w których rolę wcielili się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9. Skierniewiczanie zajęli ostatecznie 4. miejsce, wygrała szkoła z Łodzi.

W rywalizacji dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII) Skierniewice reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 9. Podopieczne Kamila Szczepaniaka zwyciężyły w pierwszej konkurencji, wyścigu sztafet na dystansie 6x50 metrów stylem dowolnym. W konkurencjach indywidualnych toczyły zacięty bój ze 137 z Łodzi. Pływano na odcinkach 50 dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym. Ostatecznie o punkt lepsze były łodzianki, które zgromadziły 80 oczek, skierniewiczanki 79.

W męskiej części rywalizacji chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 4 zajęli 3. miejsce. Podium uzupełniły SP nr 149 z Łodzi oraz SP nr 2 z Konstantynowa Łódzkiego. 

Finał wojewódzki Licealiady, w którym zaprezentuje się żeńska drużyna z Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa i panowie z Zespołu Szkół nr 3 odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Więcej o zawodach w kolejnym wydaniu (23.11) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Siedmiu mistrzów łódzkiego w kadrze województwa

Za nami weekend z piłką w okręgu. Przed nami...

Medale i życiówki płotkarzy UKS Vis w stolicy

Ostatnia eliminacja cyklu Od Młodzika do...

Finał mistrzostw Polski nie dla młodzików...

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

Unia lepsza od Świtu. Grad bramek przy...

Żaczki Ósemki z ligowym brązem

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA