Do rywalizacji w turnieju organizowanym przez MMKS Wojownik Skierniewice przystąpiło ponad 250 zawodników i zawodniczek. (fot. Adam Michalski)

Wielkie emocje związane z judo za nami. W minioną sobotę (18.11) MMKS Wojownik Skierniewice zorganizował Ogólnopolski Turniej Dzieci w Judo. Zawody w hali OSiR przy ulicy Tetmajera zgromadziły na starcie ponad 500 zawodników z ponad 30 klubów.

Skierniewickie judo reprezentowane było przez gospodarzy, MMKS Wojownik Skierniewice oraz przez przedstawicieli Akademii Sztuk Walki Tiger.

W zawodach wzięła udział rekordowa liczba ponad 500 zawodniczek i zawodników z ponad 30 klubów. W hali przy ulicy Tetmajera zaprezentowali się młodzi adepci judo z takich miast jak: Warszawa, Poznań, Płock, Łódź, Bydgoszcz, Włocławek, czy Radom.

MMKS Wojownik reprezentowali podopieczni trenerów: Michała Gołębiewskiego, Wiktorii Niemiec, Alicji Bieleckiej, Mateusza Bolimowskiego, Jerzego Gołębiewskiego.

Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych. W najstarszej – U14 pierwsze miejsca wywalczyli: Maciej Łukasik, Tomasz Potaczek i Dominika Gutowska. Srebrne medale wywalczyli Nikola Malesa i Krystian Styczyński. Na najniższym stopniu podium stanęli Jakub Brudka i Zuzia Gródecka. Tuż za podium sklasyfikowane zostały Kaja Kaźmierczak i Tosia Markowska.

W punktacji medalowej i punktowej w tej kategorii Wojownik uplasował się na 3. miejscu.

W rywalizacji  młodszych, U12 złoty medal wywalczyła Eliza Potaczek, a brązowe medale zdobyli Karoliny Lentner i Seweryn Barańczyk. Tuż za podium znaleźli się: Wojciech Skoneczny, Patrycja Dećko i Natalia Maliszewska. W punktacji medalowej Wojownik Skierniewice uplasował się na 7 miejscu, w punktowej na 8. pozycji.

W najmłodszej kategorii (U10) złoty medal wywalczyła Nadia Soroka. Srebrne krążki zdobyli Gabriel Rosiński i Lena Gładys. Na najniższym stopniu podium stanęli: Sara Burek, Marysia Wiercioch, Aleksander Wolski, Jacek Dworczyński, Dmytro Omelechenko i Szymon Kobus. Na 5. miejscach uplasowali się: Laura Socha, Maja Zemlik, Szymon Wieczorek i Adam Koprowski.

W punktacji medalowej Wojownik uplasował się na 12 miejscu, w punktowej na wysokim 3 miejscu.

– Turniej stał na wysokim poziomie sportowym. Cieszymy się, że mogliśmy gościć tak dużą liczbę zawodników i zawodniczek. Występy Naszych Wojowników i Wojowniczek przynoszą wielu radości. Dla wielu Naszych podopiecznych turniej był pierwszym z turniejów w swojej przygodzie z judo – ocenia Michał Gołębiewski.

Swoją reprezentację w skierniewickim turnieju miała też Akademia Sztuk Walki Tiger.

Więcej o zawodach w najnowszym wydaniu (23.11) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".