Jacek Koziarski na 2., a Paweł Stopiński na 3. stopniu podium w kategorii M40 podczas Grand Prix Polski Weteranów w Tenisie Stołowym 2023/2024.

Jacek Koziarski na 2., a Paweł Stopiński na 3. stopniu podium w kategorii M40 podczas Grand Prix Polski Weteranów w Tenisie Stołowym 2023/2024. (fot. Adam Michalski i UKS Maków)

Hala sportowa Makowskiego Centrum Kultury przy ulicy Akacjowej gościła ponad 260 zawodników i zawodniczek, którzy wzięli udział w trzecim turnieju z cyklu Grand Prix Polski Weteranów w Tenisie Stołowym 2023/2024. W niedzielnych (19.11) finałach najlepiej z grona lokalnych tenisistów wypadł Jacek Koziarski, który ukończył rywalizację na 2. pozycji, na 3. uplasował się Paweł Stopiński.

W sobotę gry eliminacyjne rozpoczęły się o godzinie 9.00. Rywalizacja toczyła się w grupach równolegle przy aż 16 stołach, a zakończyła się po godzinie 20.00. Przed południem Wójt Gminy Maków Jerzy Stankiewicz i Wiceprezes Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego Marek Zalewski oficjalnie otworzyli zmagania.

W kategorii 40-49 lat w rywalizacji mężczyzn wystąpiło ponad 30 zawodników. W gronie najlepszych znaleźli się czterej lokalni zawodnicy, Paweł Stopiński i Jacek Koziarski, Wojciech Placek i Jacek Gędek.

Duże nadzieje związane były z występem Pawła Stopińskiego. Gracz UKS Agaris Maków po udanych sobotnich eliminacjach, w niedzielę w pierwszej rundzie miał wolny los, a  w drugiej zwyciężył 3:1 Sławomira Januszewskiego. W kolejnej grze pokonał Kamila Łażnewskiego także 3:1. W walce o finał, w bardzo zaciętej grze Paweł uległ późniejszemu triumfatorowi Jackowi Flaumenhaftowi 2:3.

Pogromca Pawła w finale zmierzył się z Jackiem Koziarskim, który podobnie jak Paweł Stopiński pierwszą rundę miał wolną, w kolejnych pokonał Marcina Chwojko 3:0, Piotra Michalskiego 3:1, a w półfinale także 3:1 Przemysława Przesmyckiego.

Finał był bardzo zacięty, a w pięciu setach zwyciężył Jacek Flaumenhaft z Tyczyna. Jacek Koziarski zajął 2., a Paweł Stopiński 3. miejsce.

Warto odnotować, że w pierwszej rundzie turnieju głównego Wojciech Placek pokonał Jacka Gędka 3:0. W kolejnej rundzie Wojciech przegrał z Danielem Świerczyńskim.

W kategorii 60-64 lata grał Krzysztof Placek. Doświadczony zawodnik UKS Agaris w pierwszej rundzie miał wolny los, w drugiej pokonał 3:0 Zenona Wolińskiego, a w trzeciej Jana Bulzaka także 3:0. W pojedynku, który był przepustką do finału gracz UKS Maków uległ 2:3 Pawłowi Małkusowi, a ostatni piąty set grany był na przewagi. Krzysztof uplasował się ostatecznie na miejscach 5-6, przegrywając walkę o podium z Romanem Piechnikiem 1:3.

W 2023 roku zostanie jeszcze rozegrany jeden turniej z cyklu Grand Prix Polski Weteranów. Czwarte w sezonie 2023/2024 zawody odbędą się w grudniu (9-10.12) w Węgierskiej Górce. Główna impreza sezonu – Mistrzostwa Świata Weteranów zostaną rozegrane w lipcu (6-14.07) w Rzymie we Włoszech.

Głos Skierniewic i Okolicy był patronem medialnym zawodów.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Pewna wygrana Unii z Mszczonowianką

Duże sukcesy pływaków UKS Nawa podczas...

Puchar Starosty Skierniewickiego Mirosława Beliny

Pływacy UKS Nawa rozpoczynają walkę o medale...

Sportowa rywalizacja integruje społeczność VEKA...

Nagrody dla sportowców za sukcesy w pierwszym...

Zmiany w Macovii. Sezon 2024/2025 w A Klasie...

Wyjątkowa gratka dla koszykarzy

Sezon w okręgówce bez fajerwerków. Kolejny...