Listopad w plenerze? Na sportową rywalizację zawsze jest pora

(fot. Beata Pierzchała)

Impreza „Zorientuj się na las” zorganizowana przez klub UKS Futrzaki z Głuchowa i Leśny Zakład Doświadczalny w Rogowie przyciągnęła uwagę miłośników natury i aktywności na świeżym powietrzu.

W biegu na orientację wzięli udział uczniowie klas VII i VIII ze szkół z gminy Głuchów. Był to nie tylko sprawdzian kondycji nastolatków, ale także szansa na rozwijanie umiejętności orientacji w terenie naturalnym. Z kolei uczniowie klas IV-VI mogli wyrazić swoją kreatywność na płótnie. W plenerze malarskim każda szkoła była reprezentowana przez 3-osobowe drużyny, tworząc wyjątkowe dzieła inspirowane otaczającą przyrodą. Nie brakowało także atrakcji integracyjnych – ognisko i pieczenie kiełbasek sprzyjały budowaniu więzi między uczestnikami. To właśnie takie momenty tworzą niezapomniane wspomnienia i umacniają więzi społeczne.

Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu programu Sportowa Natura 2023 Lasów Państwowych, nad całością czuwał Bogdan Augustowski, trener klubu UKS Futrzaki. Pozyskana dotacja umożliwiła stworzenie wyjątkowej atmosfery i zapewnienie uczestnikom niezapomnianych wrażeń związanych z naturą. Impreza nie tylko promowała aktywność fizyczną i kreatywność, ale również podkreślała wagę kontaktu z przyrodą oraz integracji społeczności lokalnej.

Artykuł na ten temat także w papierowym wydaniu "Głosu" z 23 listopada.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS