(fot. Szkoła Podstawowa im Jana Anama Maklakiewicza w Mszczonowie)

W dniu 30 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej w Mszczonowie odbył się happening zorganizowany przez Szkolną Kasę Oszczędności SKO pod hasłem "Jestem bezpieczny, jestem widoczny, noszę odblaski". Wydarzenie miało na celu promowanie bezpieczeństwa drogowego wśród uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców.

Akcję przygotowała Szkolna Kasa Oszczędności wraz z SKOwiczami, a towarzyszył im uroczy Pancernik Hatetepes, maskotka SKO, która z wielkim zaangażowaniem dba o bezpieczeństwo.

Podczas happeningu SKOwicze rozdawali odblaski uczniom klas 1-3, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, zachęcając ich do noszenia tego ważnego elementu wyposażenia zwłaszcza w okresie, gdy dni stają się krótsze, a poranki i wieczory są ciemniejsze.

W trakcie wydarzenia SKOwicze przeprowadzali rozmowy na temat bezpiecznej drogi do szkoły, zwracając szczególną uwagę na konieczność noszenia odblasków. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, dlaczego to tak istotne i jakie korzyści niesie za sobą dbanie o swoją widoczność na drodze.

Roznoszenie odblasków odbywało się zarówno w czasie przerw, jak i po lekcjach, co pozwoliło na dotarcie do jak największej liczby uczestników szkolnej społeczności. Inicjatywa spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony uczniów i personelu szkoły, podkreślając znaczenie edukacji dotyczącej bezpieczeństwa drogowego już od najmłodszych lat.

Szkolna Kasa Oszczędności w Mszczonowie kontynuuje swoją misję edukacyjną, inspirując uczniów do odpowiedzialnego zachowania zarówno w sferze finansów, jak i bezpieczeństwa.

Barbara Oracz

Małgorzata Malowaniec

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Nad Zalewem Zadębie w Skierniewicach odbędzie...

Ponad 8 tysięcy skierniewickich uczniów w piątek...

Nie ma chętnych na dyrektora podstawówki w...

Starty z orzełkiem na piersiach już w sobotę

Konferencja Frusto w Sadzie

Najmłodsi azetesiacy nadal w grze

Punkt konsultacyjny „Czystego powietrza”? Nie...

Młodzicy UKS Nawa w konfrontacji z najlepszymi w...

Jedyna taka trasa biegowa w Polsce. Wzorem jest...