Grupa pływaków UKS Nawa z trenerem Marcinem Sarną podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich. (fot. Adam Michalski)

Od piątku (8.12) do niedzieli (10.12) w Gliwicach odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich. Grupa pływaków UKS Nawa ponownie zaimponowała. Skromna, czteroosobowa reprezentacja wywalczyła łącznie osiem medali. Skierniewiczanie byli najlepszą ekipą krajowego czempionatu. W poniedziałek (11.12), multimedalistki, Weronika Lesiak i Alicja Rodziewicz zostały owacyjnie przyjęte przez społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa.

Do Gliwic pojechały reprezentantki Polski Weronika Lesiak i Alicja Rodziewicz, kadrowicz Bartłomiej Karwat i Julian Pietrowski.

Już pierwszego dnia zawodów dwa złote krążki wywalczyła Alicja Rodziewicz, swój złoty medal zdobyła także Weronika Lesiak. Ala zdeklasowała rywalki na dystansach 100 metrów stylem motylkowym i 400 metrów stylem zmiennym. Weronika była najszybsza w sprincie na 50 metrów stylem klasycznym. Ponadto zajęła 8. miejsce w konkurencji 200 metrów stylem dowolnym.

Drugiego dnia zawodów Weronika Lesiak zdobyła drugie złoto, tym razem na dystansie 100 metrów stylem klasycznym z czasem 1:10.05. Alicja Rodziewicz zdobyła srebro na dystansie 200 metrów stylem zmiennym z wynikiem 2:22.65, zajęła 4. miejsce w sprincie na 50 metrów motylkowym (28.86).

Trzeciego, a zarazem ostatniego dnia mistrzostw Ala Rodziewicz najpierw wygrała eliminacje na 200 metrów stylem motylkowym (2:21.00), a po południu okazała się bezkonkurencyjna w finale uzyskując wynik 2:17.66 i deklasując rywali, z których najszybsza dopłynęła do mety 7 sekund później. Drugi wynik eliminacji na 200 motylkiem zanotował Bartłomiej Karwat (2:05.65). W finale minimalnie przegrał srebro z Hubertem Żaczkiem (2:03.78 do 2:03.80). Mistrzem i jednocześnie rekordzistą Polski 15-latków z czasem 1:58.61 został Tymoteusz Jóźwiak.

Weronika Lesiak w eliminacjach 200 metrów stylem klasycznym miała czwarty czas (2:38.72), ale w finale okazała się najszybsza (2:33.06) tocząc zaciętą walkę o zwycięstwo z Pauliną Baran (2:33.64). Julian Pietrowski na 200 motylkiem był 22. (2:22.42). UKS Nawa Skierniewice został zwycięzcą klasyfikacji medalowej.

Po weekendowym sukcesie, w poniedziałek (11.12) rano iście mistrzowskie powitanie zgotowała multimedalistkom społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa.

Mistrzynie, uczennice Prusa, w wejściu do szkoły powitali prezydent miasta Krzysztof Jażdżyk i dyrektor szkoły Anna Janus. W drodze do sali gimnastycznej Ala i Weronika witał szpaler złożony z uczniów szkoły, którzy oklaskiwali zaskoczone koleżanki. Były gratulacje, podziękowania, kwiaty i słodki upominek. Uczniowie mogli obejrzeć zwycięskie wyścigi z udziałem zawodniczek UKS Nawa Skierniewice.

W najbliższy weekend, także z udziałem skierniewiczan w Bydgoszczy odbędą się 39. Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich, a w Olsztynie 40. Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 17–18-letnich.

Więcej o gliwickich mistrzostwach w najnowszym wydaniu tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".