Grupa pływaków UKS Nawa z trenerem Marcinem Sarną podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich.

Grupa pływaków UKS Nawa z trenerem Marcinem Sarną podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich. (fot. Adam Michalski)

Od piątku (8.12) do niedzieli (10.12) w Gliwicach odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich. Grupa pływaków UKS Nawa ponownie zaimponowała. Skromna, czteroosobowa reprezentacja wywalczyła łącznie osiem medali. Skierniewiczanie byli najlepszą ekipą krajowego czempionatu. W poniedziałek (11.12), multimedalistki, Weronika Lesiak i Alicja Rodziewicz zostały owacyjnie przyjęte przez społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa.

Do Gliwic pojechały reprezentantki Polski Weronika Lesiak i Alicja Rodziewicz, kadrowicz Bartłomiej Karwat i Julian Pietrowski.

Już pierwszego dnia zawodów dwa złote krążki wywalczyła Alicja Rodziewicz, swój złoty medal zdobyła także Weronika Lesiak. Ala zdeklasowała rywalki na dystansach 100 metrów stylem motylkowym i 400 metrów stylem zmiennym. Weronika była najszybsza w sprincie na 50 metrów stylem klasycznym. Ponadto zajęła 8. miejsce w konkurencji 200 metrów stylem dowolnym.

Drugiego dnia zawodów Weronika Lesiak zdobyła drugie złoto, tym razem na dystansie 100 metrów stylem klasycznym z czasem 1:10.05. Alicja Rodziewicz zdobyła srebro na dystansie 200 metrów stylem zmiennym z wynikiem 2:22.65, zajęła 4. miejsce w sprincie na 50 metrów motylkowym (28.86).

Trzeciego, a zarazem ostatniego dnia mistrzostw Ala Rodziewicz najpierw wygrała eliminacje na 200 metrów stylem motylkowym (2:21.00), a po południu okazała się bezkonkurencyjna w finale uzyskując wynik 2:17.66 i deklasując rywali, z których najszybsza dopłynęła do mety 7 sekund później. Drugi wynik eliminacji na 200 motylkiem zanotował Bartłomiej Karwat (2:05.65). W finale minimalnie przegrał srebro z Hubertem Żaczkiem (2:03.78 do 2:03.80). Mistrzem i jednocześnie rekordzistą Polski 15-latków z czasem 1:58.61 został Tymoteusz Jóźwiak.

Weronika Lesiak w eliminacjach 200 metrów stylem klasycznym miała czwarty czas (2:38.72), ale w finale okazała się najszybsza (2:33.06) tocząc zaciętą walkę o zwycięstwo z Pauliną Baran (2:33.64). Julian Pietrowski na 200 motylkiem był 22. (2:22.42). UKS Nawa Skierniewice został zwycięzcą klasyfikacji medalowej.

Po weekendowym sukcesie, w poniedziałek (11.12) rano iście mistrzowskie powitanie zgotowała multimedalistkom społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa.

Mistrzynie, uczennice Prusa, w wejściu do szkoły powitali prezydent miasta Krzysztof Jażdżyk i dyrektor szkoły Anna Janus. W drodze do sali gimnastycznej Ala i Weronika witał szpaler złożony z uczniów szkoły, którzy oklaskiwali zaskoczone koleżanki. Były gratulacje, podziękowania, kwiaty i słodki upominek. Uczniowie mogli obejrzeć zwycięskie wyścigi z udziałem zawodniczek UKS Nawa Skierniewice.

W najbliższy weekend, także z udziałem skierniewiczan w Bydgoszczy odbędą się 39. Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich, a w Olsztynie 40. Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 17–18-letnich.

Więcej o gliwickich mistrzostwach w najnowszym wydaniu tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Siedmiu mistrzów łódzkiego w kadrze województwa

Za nami weekend z piłką w okręgu. Przed nami...

Medale i życiówki płotkarzy UKS Vis w stolicy

Ostatnia eliminacja cyklu Od Młodzika do...

Finał mistrzostw Polski nie dla młodzików...

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

Unia lepsza od Świtu. Grad bramek przy...

Żaczki Ósemki z ligowym brązem

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA