z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 grudnia 2023 | 09:19 komentarzy 4
Remont drogi do Słomkowa w planach na przyszły rok

(fot. Beata Pierzchała)

Starostwo powiatowe w Skierniewicach planuje budżet na 2024 rok. Jednym z punktów projektu budżetu jest inwestycja drogowa na terenie gminy Maków. To ostatni, wymagający pilnego remontu, odcinek drogi powiatowej 1310E.

– To bardzo ważne dla nas zadanie – podkreśla Mirosław Belina, starosta skierniewicki. – Ostatni odcinek drogi powiatowej ze Skierniewic do granicy z gminą Łyszkowice, który należy bezwzględnie gruntownie wyremontować. Tym bardziej, że wcześniej wyremontowaliśmy odcinek od Słomkowa do końca naszego powiatu. Aby w pełni wykorzystać walory tej trasy, trzeba poprawić także odcinek pomiędzy Makowem a Słomkowem. Cała droga będzie wtedy dobrej jakości, a co za tym idzie znacznie poprawi się bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W ubiegłym roku powiat zrealizował przebudowę czterokilometrowego odcinka tej samej drogi, dzięki temu za mostem w Słomkowie nie wpada się już w dziurawy asfalt. Droga została poszerzona, więc bez trudu mijają się tam dwa auta, a wcześniej niekiedy nie było to możliwe. Narzekali nie tylko kierowcy, ale także mieszkańcy wsi wzdłuż drogi powiatowej, bo ich domy drżały podczas przejazdu każdego większego auta. Starostwo otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – 5,3 mln złotych. Przebudowa drogi o długości blisko 4 km na odcinku od Słomkowa, przez Pszczonów aż do granic z powiatem łowickim, kosztowała blisko 7,5 mln złotych. W planach na przyszły rok jest remont newralgicznego obecnie odcinka, bo dzięki realizacji tego zadania, będzie można pochwalić się dobrą drogą łączącą dwa powiaty – skierniewicki i łowicki.

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie" z 14 grudnia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Przykre 3 2 miesiące temu

  Dziękujemy Panie Wójcie i Radnym za podniesienie podatków dla mieszkańców Gminy Maków ! było drogo będzie drożej , Wybory już tuż tuż

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ols 2 2 miesiące temu

  Czas na zmiany władzy w Gminie Maków ! Pan Wójt dużo obiecuje a niestety udaje mu się tylko realizować duze inwestycje i to takie nie trafione które nie zwracają się miedzy innymi nowy budynek Gminny to była inwestycja przeinwestowana ! Takich inwestycji w Makowie jest wykonanych więcej a kanalizacji dla mieszkańców nie ma

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Andrzej 01102 1 3 miesiące temu

  Kiedy dokończą remont drogi z Zalesia do Wilkowic ? Kiedy remont drogi Żelazna - Zalesie? Kto tędy jeździ ten wie jaki jest jej stan. Polecam redaktorowi przejechać się tędy szczególnie po większym deszczu. Pozdrawiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~D.r 0 3 miesiące temuocena: 0% 

  W planach? czy kampanijna wrzutka?Starosta obiecał dużo każdemu po trochu. Budżet będzie realizował Iny zarząd,chyba zanosi się na zmianę,gminy mają dość tej ekipy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA