Ozdoby świąteczne nie tylko na ulicach. Bombki zdobią nawet klatki schodowe

Coraz częściej skierniewiczanie z okazji świąt Bożego Narodzenia decydują się na ozdabianie nie tylko wnętrz swoich domów i mieszkań. Ozdoby świąteczne pojawiają się na ogrodzeniach, balkonach, a nawet na klatkach schodowych.

Moda na ozdabianie balkonów, ogrodzeń oraz domów przywędrowała do Polski wraz z coraz większym wpływem kultury anglosaskiej. Kolorowe lampki, lampiony, mikołaje oraz elfy - to tylko niektóre z elementów pojawiających się na domach skierniewiczan tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Świąteczne łańcuchy i bombki pojawiły się na klatce schodowej

Od dziewięciu lat klatkę schodową w jednym z bloków przy ulicy Sucharskiego na skierniewickim osiedlu Widok ozdabiają sąsiedzi: dwie Anny, Iza, Bożena i Adam. Pierwszy raz dekoracje pojawiły się 13 grudnia 2014 roku. Dorosłych zmotywowały dzieci i wnuki.

- Pomysł zrodził się przy wspólnej sąsiedzkiej kawie. Jedna z nas stwierdziła, że ma dużo ozdób choinkowych, których nie wykorzysta na swoim drzewku. Zaproponowała, że możemy je wykorzystać do udekorowania klatki schodowej - mówi jedna z pomysłodawczyń, pani Anna.

Od tego czasu, co roku do dekoracji klatki zapraszają wszystkich sąsiadów i choć nie wszyscy biorą w tym czynny udział, to pomysł spotkał się z miłym przyjęciem i stał się już świąteczną tradycją.

Świąteczne klimaty również w pracy i na ulicach

Ozdabiamy nie tylko swoją przestrzeń prywatną, ale również miejsca, przy których pracujemy:

- Kocham święta. Lubię czuć ten nastój nie tylko w domu, ale też w pracy. Dlatego moje biurko już na początku grudnia powoli staje się bożonarodzeniowe. Wieszam kolorowe lampki, stawiam małą choinkę na biurko. Pojawiają się też świąteczne skrzaty, świece o piernikowym zapachu i wiele innych błyszczących oraz kolorowych ozdób - mówi Wiktoria Skowrońska pracująca w jednej ze skierniewickich firm.

Jak podkreśla nasza rozmówczyni, pomysł na dekorowanie biurek w pracy podłapali koleżanki oraz koledzy i teraz również na ich pojawiły się świąteczne akcenty. Te akcenty cały czas można również oglądać w przestrzeni miejskiej.

W Skierniewicach jak co roku największe drzewko pojawia się w centralnym punkcie miasta przed Ratuszem. Od kilku lat staje w tym miejscu również kolorowa kolejka, w której (nie tylko) najmłodsi skierniewiczanie mogą zrobić sobie zdjęcie. Spacerując skierniewickimi ulicami światełka można zobaczyć również na kilku drzewkach, które rosną przy drogach.

- Lubię ten świąteczny klimat, który można dostrzec na ulicy. Kolorowe światełka na drzewkach sprawiają, że miasto wygląda inaczej. Zwłaszcza, że w grudniu szybko zapada zmierzch, a dzięki ozdobom przestrzeń staje się przyjemniejsza - mówi nam jeden z przechodzień.

Choinki pojawiają się również w urzędach, instytucjach oraz placówkach kulturalnych

Największym zainteresowaniem cieszy się drzewko znajdujące się w holu Centrum Kultury i Sztuki, gdzie ustawione jest obok prowizorycznego kominka. Można obok niego usiąść na wygodnym fotelu i poczuć magię świąt. Może dlatego przyciąga ono rzesze skierniewiczan, którzy fotografują się w tym miejscu.

W Centrum Kultury i Sztuki można znaleźć również drugie świąteczne drzewko. Choinkę przygotowało Stowarzyszenie „OH Sztuka”. Zamiast bombek wiszą na niej życzenia skierniewiczan.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Dawnego dworku już nie ma. Pozostało kilka ścian

Pewna wygrana Unii z Mszczonowianką

Skierniewicki Plener Filmowy: kino objazdowe...

O Benedykcie Herbeście i kolonii akademickiej w...

Duże sukcesy pływaków UKS Nawa podczas...

Pościg ulicami Skierniewic

Ochłoda w cieniu tropików

Ważą się losy Dariusza Guzka. Kiedy będą...

Gospodarz stratowany przez byka nie żyje