Pozostałe

wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 stycznia 2024 | 11:40 komentarzy 2

UKS Nawa po raz kolejny został sklasyfikowany najwyżej z grona skierniewickich klubów w zestawieniu Instytutu Sportu Młodzieżowego. Na zdjęciu najstarsza grupa pływaków z trenerami Marcinem Sarną i Arturem Zakrzewskim. (fot. Adam Michalski)

Instytut Sportu Młodzieżowego po raz kolejny przedstawił zestawienie najlepiej punktujących klubów sportowych w imprezach najwyższej rangi. W w 2023 roku, w gronie prawie 4000 stowarzyszeń znalazło się dziewięć klubów ze Skierniewic. Najlepszym ponownie był UKS Nawa Skierniewice.

Od kilku lat Instytut Sportu Młodzieżowego publikuje klasyfikację klubów osiągających najlepsze wyniki w sporcie młodzieżowym w skali kraju. Punkty przyznawane są za rezultaty osiągnięte w imprezach mistrzowskich, w kategoriach: młodzieżowiec, junior, junior młodszy i młodzik. Zestawienie pokazuje, które stowarzyszenia odnoszą największe sukcesy.

Za osiągnięcia w 2023 roku najwyżej z grona skierniewickich stowarzyszeń uplasował się Uczniowski Klub Sportowy Nawa, który zgromadził 90.25 pkt. (14 zdobyli juniorzy, 76.25 juniorzy młodsi). Taki wynik dał UKS 452. miejsce w Polsce (prze rokiem było ponad 40 punktów i 768. miejsce) na prawie 4000 sklasyfikowanych stowarzyszeń.

Nawa w zestawieniu pływackich stowarzyszeń plasuje się na 4. pozycji w łódzkim, a wyprzedzają ją jedynie trzy kluby ze stolicy województwa. W klasyfikacji wszystkich klubów pływackich w kraju zajmuje 27. miejsce na 156 uwzględnionych w podsumowaniu.

Drugie miejsce wśród miejskich stowarzyszeń (820 pozycja ogółem) zajął lekkoatletyczny UKS Vis Skierniewice z dorobkiem 52 punktów (12 juniorzy, 24 juniorzy młodsi, 16 młodzicy).

Trzeci z miejskich klubów, Miejski Klub Sportowy Ósemka zgromadził łącznie 47.67 pkt. (32.67 w kategorii junior młodszy i 15 w młodzikach).

W zestawieniu na kolejnych pozycjach są: KSz Piątka (1163. miejsce), WOPR Skierniewice (1459. miejsce), AZS Skierniewce (2420. miejsce), MMKS Wojownik Skierniewice (2519. miejsce), Amatorski Klub Bokserski Skierniewice (2519. miejsce i KS Legion Skierniewice (3788. miejsce).

W skali kraju najwięcej punktów 1961.81 pkt. zgromadzili zawodnicy Klubu Sportowego AZS AWF Warszawa, podium uzupełnili sportowcy z KS AZS AWF Poznań (1599.45 pkt.) i KS AZS AWFiS Gdańsk (1483.71 pkt.).