z powiatu

Głuchów

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 stycznia 2024 | 08:59 komentarzy 1
Zabytkową aleję czekają zabiegi pielęgnacyjne

(fot. Beata Pierzchała)

Czas najwyższy na prace leczniczo-pielęgnacyjne w zabytkowej klonowo-jesionowej alei wzdłuż drogi powiatowej z Prus do Głuchowa. Jest tam blisko 200 drzew, wszystkie wymagają pilnej pielęgnacji. Część z nich zapewne trzeba będzie wyciąć.

Aleja drzew wzdłuż drogi powiatowej 1303E została wpisana do rejestru zabytków 5 maja 1980 roku pod numerem 541. Od tego momentu upłynęły blisko 44 lata. Starostwo powiatowe w Skierniewicach pozyskało dotację z rządowego Programu Polski Ład z przeznaczeniem na odbudowę zabytków w wysokości 323 tys. złotych, wkład własny to tylko 2 procent wnioskowanej kwoty – 6,6 tys. złotych. Obecnie trwa wykonywanie ekspertyzy dendrologicznej, która prace konserwatorskie i pielęgnacyjne.

Również gmina Głuchów, na której terenie znajduje się aleja, zajęła w tej kwestii stanowisko. Podczas minionej sesji rady gminy, która odbyła się 28 grudnia, radni podjęli w tej sprawie stosowną uchwałę, która otwiera starostwu drogę do działania w tej materii.

– Część drzew w zabytkowej alei jest w złym stanie – mówił podczas sesji wójt Jan Słodki. – Pamiętamy lato tego roku, kiedy potężna gałąź jednego z tych drzew o mało nie uszkodziła domu. Myślę, że część z nich trzeba będzie wyciąć, bo ich stan zagraża bezpieczeństwu ruchu na drodze oraz bezpieczeństwo mieszkańców, którzy mają tam domy.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu "Głosu" z 4 stycznia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Mieszkaniec 1 3 miesiące temuocena: 100% 

  Ciekawe czy teraz będzie też Polski lad gdzie starostwo dostało pieniądze na drogi i na aleję w 90%.Ciekawe jak teraz będzie działał Klimczak tak wszystko krytykował ,a do dziś transportowcy na granicy strajkują i co?Krytykowali telewizję ateraz co jak jadą na Prezydenta to jest mowa miłosci i pojednania. Krytykują zarobki , a ciekawe czy Klimczak wie ,że w takim małym Gluchowie Pani prezes zarabia rónież więcej jak premier , czy prezydent.U kogoś się zadre widzi ,a u siebie belki dostrzec nie można

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA