z powiatu

Maków

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 stycznia 2024 | 13:28 komentarzy 6
Przebudowa drogi rozpoczęła się od montażu zupełnie nowego oświetlenia ulicznego. Lampy zostały ustawione jesienią zeszłego roku. W zeszłym roku powstała także sieć wodociągowa. W roku bieżącym zostanie wykonana modernizacja pasa drogowego.

Przebudowa drogi rozpoczęła się od montażu zupełnie nowego oświetlenia ulicznego. Lampy zostały ustawione jesienią zeszłego roku. W zeszłym roku powstała także sieć wodociągowa. W roku bieżącym zostanie wykonana modernizacja pasa drogowego. (fot. Beata Pierzchała)

Wciąż jest jeszcze przed ogłoszeniem przetargu, który ma wyłonić wykonawcę największej inwestycji drogowej planowanej na ten rok. Do gruntownej przebudowa jest ponad trzy kilometry drogi z Makowa do Słomkowa.

Pod koniec minionego roku Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg przyznał gminie Maków dofinansowanie na zadanie „Przebudowa drogi gminnej nr 105308E w miejscowości Maków-Kolonia, Słomków”. To blisko 4,2 mln złotych. Dokumentacja potrzebna do zrealizowania przebudowy jest już prawie gotowa. Wcześniej zainstalowano nowe oświetlenie uliczne, teraz trwa budowa wodociągu. Przebudowa jezdni zacznie się wiosną.

– Obecnie trwają sprawy proceduralne, ale jesteśmy na ich ukończeniu – informuje Małgorzata Machaj, szefowa referatu inwestycji. – Realizujemy procedurę związaną z ustaleniem celu publicznego i uzyskaniem pozwolenia na budowę. Realizacja inwestycji jest planowana do sfinansowania w okresie od kwietnia do grudnia 2024 roku.

W ramach zadania wyremontowane i zmodernizowane zostanie ul. Ogrodowa w Makowie-Kolonii, a także ul. Kościelna w Słomkowie na łącznej długości 3,085 km. Na nowo zostanie wyznaczony pas drogowy, który będzie miał szerokość 10 metrów.

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie" z 18 stycznia.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

5Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Żal 5 3 miesiące temu

  Władze Gminy Maków podniosły podatki swoim mieszkańcom, podziękujemy Panu Wojtowi i Radnym przy wyborach już nie długo! Było drogo będzie drożej

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ania 4 4 miesiące temuocena: 100% 

  Gorszej durnoty nie było ziemie 2 klasy najlepsze w Gminie. Droga jest robiona dla rodziny wójta.Dzialki już podzielone .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Latarnia 3 4 miesiące temuocena: 100% 

  Proszę się lepiej podpytać pod czyje działki wyda się te miliony złotych z naszych podatkow. Działki już podzielone.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Abrakadabra 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  Mieszkańcy Słomkowa zabiegali o zupełnie inną drogę.Ale przy tamtej chyba ekipa zainteresowana i jej rodzina nie ma działek które będzie można sprzedać jako budowlane.Jeśli Wam mówią że robią to dla Nas to mają tam tylko swój interes.Dla naszego Słomkowa nie jest to ważna inwestycja ale tytuł artykułu już to sugeruje.Ważna jest ona dla możnych z Makowa i ich rodzin

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Tomek 1 4 miesiące temuocena: 60% 

  Mieszkańcy długo zabiegali o ulicę Źródlaną i to o tą drogę chodzi. My doskonale wiemy które drogi są gminne a które powiatowe więc proszę nie przesadzać. Powiat swoje robi. A wy tylko obiecujecie , wrzucacie jakieś drobne w budżet a potem się z tego wycofujecie. I robicie swoje interesy pod szyldem ważnej inwestycji dla Słomkowa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Anty trol 0 4 miesiące temuocena: 63% 

  Nie wiem o jaką inną drogę chodzi Panu ? Drogi gminne buduje Wójt drogi powiatowe starosta. nie rozumiem czemu wójt ma budować drogę staroście. Jak u władzy był Kuleta pana pryncypał to działki jemu pan odrolnial głosując i interesy robił. To było ok. Przy tej drodze nie tylko rodzina Wójta ma działki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA