Reprezentacja UKS Nawa z trenerem Kamilem Szczepaniakiem podczas drugiej rundy wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików.

Reprezentacja UKS Nawa z trenerem Kamilem Szczepaniakiem podczas drugiej rundy wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików. (fot. UKS Nawa)

Pływacy UKS Nawa zainaugurowali starty w 2024 roku. Jako pierwsi w zawodach udział wzięli podopieczni Bartłomieja Miśty, Kamila Szczepaniaka i Pameli Broniarek z roczników 2011-2013, którzy w piątek (19.01) wystąpili w drugiej rundzie wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików.

Dobra dyspozycja startowa reprezentacji naszego klubu przełożył się na zdobycie trzech medali w konkurencjach indywidualnych oraz dwóch w wyścigach sztafetowych – mówi Marcin Sarna, prezes klubu. – Nasi zawodnicy podczas piątkowych startów ustanowili w sumie siedemnaście 17 nowych rekordów życiowych – dodaje.

Obiecujące wyniki oraz miejsca zajęły zespoły sztafetowe UKS Nawa z rocznika 2011. Dziewczęta na dystansie 4x50 metrów stylem zmiennym zdobyły srebrne medale. Zespół popłynął w składzie: Lena Lasota, Helena Perka, Nella Krawczyk, Natalia Jankiewicz–Delgado. Brązowe krążki wywalczyli chłopcy z 2011, którzy w tej samej konkurencji popłynęli w składzie: Filip Rupiński, Krzysztof Warda, Michał Maszewski i Tymon Sałkowski.

Indywidualnie 2. miejsce w roczniku 2013 zajął Robert Gomez–Figat, który rywalizował w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym. Wynik młodszego kolegi powtórzył Tymon Sałkowski, który także zdobył srebro w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym w roczniku 2011. Ostatni indywidualny medal dla UKS Nawa wywalczyła Maja Sałkowska, która na dystansie 100 metrów stylem motylkowym była trzecia.

Skierniewiczanie zajmowali wysokie lokaty w najlepszej "10" swoich konkurencji. Maja Sałkowska była 5. w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym, Robert Gomez–Figat 6. na 100 metrów stylem motylkowym, Lena Lasota 6. na 200 metrów stylem grzbietowym i 7. w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym, Natalia Jankiewicz–Delgado zajęła 8. miejsce w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym, Krzysztof Warda był 8. na 100 metrów stylem klasycznym, Filip Rupiński 9. w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym, Sylwia Kramarz 9. na 200 metrów stylem grzbietowym i 8. na 100 metrów stylem motylkowym, Michał Maszewski zajął 9. miejsce w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym, Nella Krawczyk była 4. w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym i 10 na 200 metrów stylem grzbietowym, Helena Perka zajęła 8. miejsce w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym i 10. w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym.

Dobrze zaprezentowały się także sztafety młodszych roczników UKS. Na dystansie 4x50 metrów stylem zmiennym 5. miejsce zajęła drużyna w składzie: Sylwia Kramarz, Lena Karaśkiewicz, Maja Kalsztorna, Daryna Zborowska, a 9. zajęła drużyna rocznika 2013 w składzie: Mihailo Kharytonik, Norbert Makuch, Kazimierz Nieremberg i Mateusz Długosz.

Sztafeta 6x50 metrów stylem klasycznym złożona z pływaków z roczników 2011-2013 zajęła 9. miejsce, a popłynęli: Robert Gomez–Figat, Filip Błaszczyk, Kazimierz Nieremberg, Norbert Makuch, Krzysztof Warda i Tymon Sałkowski. Wysokie 6. miejsce zajęła sztafeta dziewcząt (roczniki 2011-2013) na dystansie 6x50 metrów stylem klasycznym w składzie: Karolina Zajączkowska, Maja Sałkowska, Maja Klasztorna, Sylwia Kramarz, Lena Lasota i Nella Krawczyk.

Debiuty w barwach UKS zanotowali Emilia Dwóżnik oraz Mihailo Kharytoniuk.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Siedmiu mistrzów łódzkiego w kadrze województwa

Za nami weekend z piłką w okręgu. Przed nami...

Medale i życiówki płotkarzy UKS Vis w stolicy

Ostatnia eliminacja cyklu Od Młodzika do...

Finał mistrzostw Polski nie dla młodzików...

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

Unia lepsza od Świtu. Grad bramek przy...

Żaczki Ósemki z ligowym brązem

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA