Pozostałe

wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 stycznia 2024 | 11:54 komentarzy 6

Hanna Giłka zdobyła dwa medale Mistrzostw Województwa Łódzkiego w kategorii U16, które odbyły się w Spale. (fot. UKS Vis)

Lekkoatleci UKS Vis z powodzeniem rywalizowali w Otwartych Halowych Mistrzostwach Województwa w kategoriach U12, U14 i U16. Skierniewiczanie w miniony weekend (20-21.01) w Łodzi i Spale zdobyli łącznie 8 medali. Multimedalistami zostali: Hanna Giłka, Basia Krawiec i Janek Łyszkowicz.

W Łodzi podczas mistrzostw U12 i U14 fantastyczny występ w biegu na 60 metrów przez płotki zanotowała Basia Krawiec , która złoto zdobyła z wynikiem 10.06 sek. Rezultat jest jednym z czołowych w Polsce w tej kategorii wiekowej. Basia wygrała także sprint na 60 metrów z czasem 8.33 sek. W konkursie skoku w dal z odległością 4.58 m zajęła 2. miejsce.

Dwa złote krążki zdobył Janek Łyszkowicz. Był najszybszy na 60 metrów z czasem 8.83 sek., triumfował także w skoku w dal z rezultatem 4.45 m.

Miejsca w czołowej "10" łódzkiego zajmował także Miłosz Biedrzycki, 7. na 300 metrów z czasem 51.28 sek. i 9. w soku w dal (3.89 m). Gabryś Kupny zajął 9. pozycję na 300 metrów z czasem 58.53 sek. W zawodach startował także Kacper Salamon.

W Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w kategorii U16, które odbywały się w Spale skierniewiczanie wywalczyli 3 medale.

Hanna Giłka stanęła na najwyższym stopniu podium w konkursie skoku wzwyż z rekordem życiowym 150 cm, ponadto zdobyła srebro w wieloskoku z życiówką 10.08 m. Brąz w wieloskoku wywalczyła Malina Nowakowska z wynikiem 8.98 m (rekord życiowy).

Tuż za podium w konkursie pchnięcia kulą uplasowała się Michalina Rusin, a wynik 9.64 m dał 4. miejsce. Także na 4. pozycji konkurs skoku w dal ukończył Marceli Andrzejczak (5.59 m), który był także 8. na dystansie 60 metrów z czasem 7.68 sek.

Łukasz Trębiński zajął 7. miejsce w konkursie pchnięcia kulą z rezultatem 8.46 m. Danylo Lutsenko w tym samym konkursie zajął 12. miejsce (6.80 m).

Skierniewiczanie startowali także w zorganizowanym przy okazji mistrzostw mityngu lekkoatletycznym w kategoriach U18-U20.

Więcej o lekkoatletycznych występach zawodników UKS Vis w najnowszym wydaniu (25.01) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".