Skierniewiccy lekkoatleci podczas mistrzostw województwa. Od lewej: Bartosz Żaczkiewicz, Ignacy Andrzejczak, Piotr Boryna i Jan Gołębiowski. (fot. UKS Vis)

Sześć złotych, dwa srebrne i jeden brązowy medal to dorobek zawodników UKS Vis podczas lekkoatletycznych mistrzostw województwa łódzkiego. O miano najlepszych rywalizowano w Spale w miniony weekend (28.01) w kategoriach juniorów U18 i U20. Wyniki uzyskane przez podopiecznych Jolanty Barskiej i Joanny Korwek są znakomitym prognostykiem przed mistrzostwami Polski.

W Spale w niedzielę, równolegle odbywały się Ogólnopolski Halowy Mityng ŁOZLA 2024 i Mistrzostwa Województwa Łódzkiego U18 i U20. Skierniewicka ekipa wywalczyła aż 9 medali, z czego 6 złotych.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii U20 stanęli średniodystansowiec Michał Brzeziński, który wygrał rywalizację na dystansie 1500 metrów z rekordem życiowym 4:27.12 oraz Ignacy Andrzejczak, triumfator w biegu na 60 metrów przez płotki i w skoku w dal. Bieg płotkarski Ignacy wygrał z wynikiem 8.14 sek., a konkurs skoku w dal z życiówką 6.83 m.

W tej kategorii wiekowej dwa srebrne krążki zdobył Bartosz Żaczkiewicz, który był drugi na 60 metrów przez płotki z życiówką 8.22 sek. oraz drugi na 200 metrów także z najlepszym wynikiem w dotychczasowych startach 22.91 sek.

Na kilka tygodniu przed mistrzostwami Polski Ignacy dysponuje trzecim czasem w kategorii U20, Bartek ma siódmy wynik w kraju. Obaj są młodszym rocznikiem wśród juniorów U20.
Ignacy jest także właścicielem najlepszego rezultatu w soku w dal w roczniku 2006 w Polsce. Wynik 6.83 m jest czwartym na liście w kategorii U20. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 odbędą się w drugi weekend lutego (9-11.02) we Wrocławiu.

Kolejne 4 medale wywalczyli młodsi lekkoatleci UKS Vis. w kategorii U18 multimedalistą został Piotr Boryna, który złote medale zdobył w trójskoku, skoku w dal i skoku wzwyż, bijąc we wszystkich startach rekordy życiowe. W trójskoku złoto dał wynik 11.56 m, w skoku w dal 5.97 m, a w skoku wzwyż 175 cm. Brązowy medal w biegu na 60 metrów przez płotki zdobyła Jagoda Nowakowska. Nowy rekord życiowy skierniewiczanki to 9.50 sek.

Więcej na temat zawodów w najnowszym wydaniu (1.02) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".