Pozostałe

wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 lutego 2024 | 10:35 komentarzy 1

Bartosz Żaczkiewicz po bardzo udanym 2023 roku znakomicie rozpoczął kolejny. Srebro PZLA Halowych Mistrzostwa Polski U20 to ogromny sukces. (fot. UKS Vis)

Pięcioro reprezentantów UKS Vis Skierniewice wzięło udział w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20. Krajowy czempionat wieńczący sezon halowy 2023/2024 odbył się w miniony weekend (9-11.02) we Wrocławiu. Wicemistrzem Polski na dystansie 60 metrów przez płotki został Bartosz Żaczkiewicz.

W stolicy Dolnego Śląska skierniewicki Vis w biegu na dystansie 60 metrów przez płotki  reprezentowali: Jagoda Nowakowska (U18), Ignacy Andrzejczak, Bartosz Żaczkiewicz i Jan Gołębiowski (U20). Piotr Boryna (U18) rywalizował w konkursie trójskoku.

Przed startem zawodów oczekiwania co do występu podopiecznych Jolanty Barskiej i Joanny Korwek były umiarkowane. Janek specjalizuje się w konkurencji 400 metrów przez płotki nie rozgrywanej w hali, a Ignacy i Bartosz są młodszym rocznikiem juniora starszego i musieli walczyć ze starszymi kolegami. Nadzieje medalowe oczywiście były.

Tuż przed startem zawodów Ignacy dysponował trzecim wynikiem wśród płotkarzy (8.04 sek.). Najlepszy zanotował Hubert Trościanka z ULKS Uczniak Szprotawa (7.97 sek.). Ósmy rezultat należał do Bartosza Żaczkiewicza (8.22 sek.).

We Wrocławiu zabrakło lidera tabel, a już biegi eliminacyjne pokazały, że finał może być pasjonującym wydarzeniem.

Swój bieg pewnie wygrał Jakub Zachara, drugi na krajowych listach z czasem 7.97 sek. Chwilę później nieco wolniej w swoim biegu najszybszy okazał się Ignacy Andrzejczak, a czas 8.02 sek. był nowym rekordem podopiecznego Jolanty Barskiej. Trzeci w tym samym biegu eliminacyjnym był Bartosz Żaczkiewicz, który pobiegł najszybciej w karierze notując rezultat 8.17.

W finale najszybsi zajęli środkowe tory 3-6, zawodnicy z gorszymi czasami eliminacji skraje 1-2 i 7-8. Wspaniale na 7. torze pobiegł Bartek Żaczkiewicz, który z rekordem życiowym 8.04 sek. wywalczył tytuł wicemistrzowski. Wygrał Jakub Zachara (7.88 sek.), a trzeci był Krzysztof Korzeniowski. Ignacy Andrzejczak minął linię mety jako piąty z wynikiem 8.11 sek. Gdyby Ignacemu udało się powtórzyć wynik z eliminacji byłby drugi. Warto wspomnieć, że chłopcy są młodszym rocznikiem juniora starszego.

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu (15.02) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".