z powiatu

Głuchów

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 marca 2024 | 11:57 komentarzy 2
Czwarty etap remontu drogi trwa. Wykonawca ma 10 miesięcy

(fot. Beata Pierzchała)

Na ostatnim przeznaczonym do remontu odcinku drogi ze Skierniewice do Głuchowa trwa remont. Prace rozpoczęły się zaraz po nowym roku, wtedy budowano kanał technologiczny. Teraz remont wchodzi w kolejną fazę, kiedy trzeba wyznaczyć granice pasa drogowego i odpowiednio go przygotować.   

Po zakończeniu czwartego etapu, droga powiatowa Skierniewice-Głuchów, będzie wyremontowana w całości. To niemały wysiłek finansowy dla skierniewickiego starostwa, ale ta droga od lat była bolączką powiatu. Ponad 20-kiloemtrowa trasa łącząca stolicę powiatu z Głuchowem ma być gotowa pod koniec tego roku. Wykonawcą zlecenia jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego. Zadanie powinno zostać zrealizowane w ciągu dziesięciu miesięcy.

– To już ostatni odcinek tej ważnej drogi, bardzo mnie to cieszy, że wreszcie uda się zamknąć tę inwestycję – mówi Mirosław Belina, starosta skierniewicki. – Zostały nam do wyremontowania cztery kilometry w samym środku trasy. Zadanie nie jest łatwe, bo w tamtym miejscu jest dużo zakrętów, potrzebne będzie profilowanie jezdni. Nie mamy obaw, bo firma, która realizuje inwestycję, ma bardzo duże doświadczenie. Kolejny raz użytkownicy tej drogi będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo w czasie robót drogowych z pewnością przejazd tamtędy będzie utrudniony.

Remont drogi powiatowej na odcinku Skierniewice-Celigów, to drugi etap przebudowy tego odcinka.

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie" z 7 marca.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Ania 2 miesiąc temuocena: 100% 

  Tak wyremontował że są odcinki już pozarywane bo tak poszerzyli że za parę lat droga do remontu. Czy ktoś kiedyś tych panów rozliczy za marnowanie kasy ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gh 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Budowali ze 3 kadencje ten pierwszy etap już do remontu..Kiedy się zmieni i zaczną rządzić fachowcy.? Belina rolnik strażak. Medali wręczył już więcej niż km dróg zbudował.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA