z powiatu

Godzianów

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 marca 2024 | 09:32 komentarzy 2
Nowych domów przybywa. Młodzi chcą tu mieszkać

(fot. Beata Pierzchała)

Zjeżdżający z drogi wojewódzkiej 705 w stronę Byczek nie przeoczą kilku jednocześnie budowanych domów. Młodzi nie opuszczają swojej gminy, raczej chcą osiąść tu na stałe. Nie bez przyczyny Godzianów znalazł się na trzecim miejscu wśród gmin powiatu skierniewickiego w rankingu „Gmina Dobra do Życia”.

W zeszłym roku urząd gminy wydał 28 decyzji o warunkach zabudowy, w tym roku zakończyło się już sześć takich postępowań. Wydanie decyzji w godzianowskim urzędzie trwa około dwóch miesięcy, choć według przepisów urząd ma na to trzy miesiące. Resztę formalności, czyli przede wszystkim pozwolenie na budowę, trzeba załatwić w starostwie powiatowym. Procedury nie odstraszają potencjalnych mieszkańców gminy.

– To budujące, że kolejne pokolenie chce tutaj zostać – mówi Andrzej Mozga, wójt gminy Godzianów. – Wiele osób wróciło z miast, żeby się pobudować. Wracają na dawne gospodarstwa po rodzicach, dziadkach, a nawet dalszej rodzinie. Najwięcej nowych domów powstaje w Płyćwi, Byczkach, w Godzianowie przy trasie do Kawęczyna. Część z tych, którzy wrócili jeszcze się nie przemeldowała, ale wkrótce to zrobią, bo będą musieli podpisać umowę na wywóz śmieci czy dostawę wody.

Gmina Godzianów znalazła się na 746 miejscu (wśród 2477 gmin w kraju) w kraju, 44 w województwie i 3 w powiecie, rankingu „Gmin Dobrych do Życia” Serwisu Samorządowego PAP.

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie" z 14 marca. 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Wyborca 2 2 miesiące temuocena: 0% 

  Jak to jest w tych gmina i w powieci ,że tyle pieniędzy włodarze dostali od rządu PIS-u a w gminach nie ma list z PIS. Kto wytypował takich kandydatów z PIS w mieście . Przecież ten Paradowski to pracownik Jażdżyka tak samo Kardialik i jednocześnie kontrkandydaci Jażdżyka to jest wszystko jedno. Tak komuniści rozkładają PIS ,tak samo jest w powiecie najwięksi PESELOWCY na listach PIS. KTo jest odpowiedzialny za PIS w naszym regionie gdzie jest Telus i Sałek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kuba 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Telus i Sałek nie mają w realu nic do gadania, chyba że w kościele.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA