Za nami czwarte sportowe święto osób z niepełnosprawnościami.

Za nami czwarte sportowe święto osób z niepełnosprawnościami. (fot. Adam Michalski)

Dzień po Gali Mistrzów Sportu, w Skierniewicach odbyło się kolejne wyjątkowe wydarzenie. W hali przy ulicy Pomologicznej, we wtorek (19.01) odbyły się zajęcia sportowe dla podopiecznych wszystkich klas Skierniewickiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. W akcję zaangażowali się przedstawiciele Academii Gorila, Crossfit Skierniewice, Akademii Sztuk Walki Tiger, MKS Ósemka, Skier-Vis, były także zajęcia z zumby.

W minionych latach z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa (21.03) oraz Dnia Świadomości Autyzmu (2.04) podopieczni Skierniewickiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego brali udział w spotkaniach z różnymi dyscyplinami sportu podczas zajęć z zaprzyjaźnionymi stowarzyszeniami.

W 2024 inicjator akcji Paweł Jaskuła zdecydował się na zmianę formuły spotkań. W hali przy ulicy Pomologicznej podopieczni ośrodka oraz zaproszeni goście z innych instytucji mogli wziąć udział w pikniku sportowym, na który złożyła się moc atrakcji.

Po uroczystym powitaniu gości uczestnicy spotkania wzięli udział w zajęciach zumby prowadzonych przez Justynę Sękalską. Później hala podzielona została na trzy sektory tematyczne. W jednym chętni poznawali tajniki judo pod opieką trenera Krzysztofa Ciszewskiego z Akademii Sztuk Walki Tiger. W drugim Szymon Kiwała z Crossfit Skierniewice demonstrował tajniki cross fitu, a w trzecim dużą dawkę pozytywnej energii zdobyli wszyscy ćwiczący pod opieką Przemysława Matuszewskiego z Academii Gorila.

Ostatnimi akcentami sportowego dnia były koszykówka i piłka siatkowa. W jednej części hali dziewczęta z MKS Ósemka z trenerem Adrianem El-Wardem zaangażowali się w zajęcia z basketu. W drugiej młode siatkarki Skier-Vis z trenerem Grzegorzem Hałatiukiem poznawały elementy siatkarskiego rzemiosła.

Wydarzenie odbywało się w przyjemnej atmosferze wzajemnego szacunku, a uśmiechy i radość po małych sportowych sukcesach podopiecznych pozostanie na długo w pamięci opiekunów i uczestników spotkania.   

– To było czwarte spotkanie trenerów różnych dyscyplin z uczniami SOSW, mające na celu wskazanie miejsc na mapie Skierniewic, gdzie osoby z niepełnoprawnościami mogą uprawiać różne dyscypliny sportowe – mówi Paweł Jaskuła, inicjator wydarzenia. – Od początku akcji zależy nam także na integracji środowiska sportowego reprezentowanego przez takie stowarzyszenia jak: Gorila Skierniewice, Akademia Sztuk Walki Tiger, MKS Ósemka, MKS Skier-Vis Skierniewice, Crossfit Skierniewice i Zumba Justyna Sękalska z osobami z niepełnosprawnościami – dodaje.

W wydarzeniu udział wzięli także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy SON, Zakładu Aktywności Zawodowej Balcerów i Wspólnej Troski.

Od początku akcji część podopiecznych ośrodka podjęło regularne treningi we wspomnianych stowarzyszeniach, a w Akademii Sztuk Walki Tiger powstała sekcja dla osób z niepełnosprawnościami.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Siedmiu mistrzów łódzkiego w kadrze województwa

Za nami weekend z piłką w okręgu. Przed nami...

Medale i życiówki płotkarzy UKS Vis w stolicy

Ostatnia eliminacja cyklu Od Młodzika do...

Finał mistrzostw Polski nie dla młodzików...

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

Unia lepsza od Świtu. Grad bramek przy...

Żaczki Ósemki z ligowym brązem

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA