Łukasz Pawlik Band wystąpi w Skierniewicach

(materiały prasowe Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach )

Wiosenne wydarzenia w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach rozpoczną się od koncertu jazzowego. Przed skierniewicką publicznością w ramach cyklu „Klub Jazzowy Swing” wystąpi Łukasz Pawlik Band.

Nazwisko Pawlik jest doskonale znane miłośnikom jazzu nie tylko ze Skierniewic. Włodek Pawlik to najbardziej rozpoznawalny polski muzyk jazzowe, zdobywca nagrody Grammy. Artysta kilkukrotnie wystąpił przed skierniewicką publicznością. Teraz w Skierniewicach wystąpi jego syn, Łukasz Pawlik.

Łukasz Pawlik grał ze znanymi orkiestrami symfonicznymi, takimi jak Orkiestra Symfoniczna w Düsseldorfie i Orkiestra Symfoniczna w Wuppertalu. Na swoim koncie ma liczne sukcesy konkursowe, w tym pierwszą nagrodę na Konkursie imienia Kazimierza Wiełkomirskiego w Poznaniu.

Po wygranej rozpoczął studia w Stanach Zjednoczonych. Pobyt za Oceanem był punktem zwrotnym w jego karierze muzycznej. To tam zainteresował się jazzem. Na Western Michigan University miał okazję odkryć tajniki muzyki improwizowanej. Po powrocie do Polski swoje inspiracje przekuwał w nowe pomysły muzyczne, które zrealizował między innymi na swoich płytach „Lonely Jorney” i „Long-Distance Connections”. To właśnie materiały z tych płyt zaprezentowane zostaną w czasie skierniewickiego koncertu.

Łukaszowi Pawlikowi towarzyszyć będą Dawid Główczewski (saksofon), Damian Kostka (gitara basowa) oraz Paweł Dobrowolski (perkusja).

- To doskonali muzycy jazzowi - podkreśla Adam Michalak z Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. - Zarówno Dawid Główczewski, jaki i Damian Kostka są wirtuozami. Natomiast warto dodać, że czwarty z muzyków Paweł Dobrowolski to jeden z najwybitniejszych aktualnie perkusistów jazzowych. Na co dzień stały członek zespołu Anny Marii Jopek, ale również muzyk, który grał z Niellem Kennedym. Paweł Dobrowolski wielokrotnie bywał już w Skierniewicach. Ostatnio gościliśmy go jako muzyka towarzyszącego BOVSKIEJ.

Łukasz Pawlik Band wystąpi w Skierniewicach w piątek 22 marca. Początek godzina 19.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

kultura

XVII Turniej Tańca „Tańczący Brzdąc 2024 -...

189 prac wpłynęło w tym roku na skierniewickie...

Wystawa o udziale skierniewiczan w bitwie o Monte...

DKF "Eroica" po raz kolejny łączy filmowe siły z...

Wernisaż fotografii "Impresja ruchu"

Wystawa o udziale skierniewiczan w bitwie o Monte...

Koncert gitarowy Kuby Dudka w Muzeum Historycznym...

Skierniewicka odsłona Nocy Muzeów

DKF "Eroica" przypomina klasykę polskiego kina

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA