Dr Elżbieta Stokowska-Zagdan ponownie wybrana na stanowisko rektora ANSB

(foto: Anna Wójcik-Brzezińska)

Doktor Elżbieta Stokowska-Zagdan jest pierwszą kobietą na stanowisku rektora skierniewickiej uczelni. Rektor swoją pierwszą kadencję rozpoczęła w czasie pandemii koronawirusa, potem wybuchła wojna za naszą wschodnią granicą. Teraz wszystkie uczelnie borykają się z niżem demograficznym.

To w czasie jej pierwszej kadencji szkoła wyższa zmieniła nazwę z wyższej szkoły zawodowej na akademię.

– W tym czasie uruchomiliśmy dwa nowe kierunki kształcenia – drugi stopień pielęgniarstwa oraz ratownictwo medyczne. Powstały: Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej jako zaplecze dla kształcenia kadr medycznych, Centrum Szkolenia Lotniczego, wojskowy tor przeszkód oraz wirtualna strzelnica. Przeprowadziliśmy proces dostosowania uczelni dla osób ze szczególnymi potrzebami –wymienia rektor ANSB w Skierniewicach.

Jak podkreśla dr Elżbieta Stokowska-Zagdan dla niej sukcesem jest zacieśnienie współpracy z władzami Skierniewic oraz gmin powiatu skierniewickiego i szkołami z regionu. Praca rektor uczelni doceniona została przez kadrę ANSB. Na dr Elżbietę Stokowską-Zagdan zagłosowali wszyscy elektorzy biorący udział w wyborze rektora. Pracę i wkład w społeczność lokalną doceniły także władze miasta, które w rocznicę nadania praw miejskich Skierniewicom przyznały pani rektor wyróżnienie – „Perła Skierniewic”.

– Kolejne cztery lata to sporo wyzwań – przyznaje dr Elżbieta Stokowska-Zagdan. – Wyzwania wiążą się z reakcją na niż demograficzny. Ale mamy poczucie, że byt uczelni zawodowych jest niezagrożony. Kierownictwo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dobrze postrzega szkoły zawodowe. Uczelnie takie przyczyniają się do rozwoju mniejszych ośrodków i zapobiegają ich depopulacji. Pozwala nam poczynić to plany strategiczne. Na pewno nie w kierunku akademickości, tylko wykonywaniu dobrej pracy na rzecz dobrego i praktycznego kształcenia kadr na potrzeby gospodarki. Wyzwaniem będą mikropoświadczenia.

Mikropoświadczenia to krótkie formy kształcenia zakończone certyfikatem poświadczającym uzyskania określonych kompetencji i kwalifikacji. Skierniewicka uczelnia stoi przed wyzwaniem wprowadzenia mikropoświadczeń do oferty. Bez wątpienia ważnym wydarzeniem drugiej kadencji będzie jubileusz dwudziestolecie istnienia Akademii Nauk Stosowanych. Ten przypadnie w 2025 roku. Nowa kadencja rozpocznie się 1 września 2024.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Rodzinny piknik w Przedszkolu numer 8 w...

Truskawki pożegnały się z Przedszkolem numer 3 w...

Skierniewiccy harcerze zapraszają na świętowanie...

Dzięki jego zwycięstwu w konkursie, w szkole...

Jakub Danelski: Byłem niedzielnym katolikiem

Rzadziej chorujemy

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Bohaterowie powieści Bolesława Prusa pojawili...