Dwudniowe Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12. i 13-letnich w pływaniu dobiegły końca. (fot. Adam Michalski)

Rozpoczęta w środę (20.03) dwudniowa rywalizacja pływaków w ramach Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12. i 13-letnich dobiegła końca w piątek (22.03). Bilans skierniewiczan to srebro Tymona Sałkowskiego, wysokie punktowane miejsca innych zawodników UKS Nawa i gran rekordów życiowych skierniewiczan.

Fantastyczną rywalizację o zwycięstwo na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym stoczyli łodzianin Mikołaj Mendakiewicz i skierniewiczanin Tymon Sałkowski. Po 50. metrach prowadził Tymon, ostatecznie nieznacznie lepszy okazał się dysponujący znakomitymi warunkami fizycznymi Mikołaj. Wygrał z czasem 1:09.42, Tymon popłynął rekord życiowy 1:10.32. Piąty w tej konkurencji był Filip Rupiński (1:15.63).

Wśród 13-latek na dystansie 100 metrów stylem dowolnym 10. miejsce zajęła Natalia Jankiewicz–Delgado z czasem 1:13.28. W tej samej konkurencji w rywalizacji chłopców 13-letnich na 10. pozycji uplasował się Michał Maszewski (1:09.79), 11. miejsce zajął Filip Rupiński (1:10.15).Na dystansie 200 metrów stylem klasycznym 5. miejsce zajęła Helena Perka (3:28.72), a 6. wywalczył Krzysztof Warda (3:28.55).

Na 100 metrów stylem grzbietowym 5. miejsce wśród 12-latej zajęła Sylwia Kramarz (1:24.05), a 7. Maja Klasztorna (1:26.63). W zmaganiach rok starszych zawodniczek 6. pozycję zajęła Natalia Jankiewicz–Delgado (1:19.88), a 7. Nella Krawczyk (1:21.07). W stylu zmiennym 12-letnia Maja Klasztorna zajęła 11. pozycję (3:12.73), a 13-letnia Nella Krawczyk była 9. (3:02.41). Wśród chłopców Tymon Sałkowski zajął 5. miejsce (2:48.26), a Michał Maszewski 8. (2:52.28).

Na 6. miejscu rywalizację sztafet na dystansie 4x50 metrów stylem dowolnym ukończyła drużyna 13-letnich gospodarzy w składzie: Filip Rupiński, Michał Maszewski, Nella Krawczyk i Tymon Sałkowski. Czas miejscowych to 2:06.47.

– Od początku istnienia klubu, rok w rok, staramy się o organizację tych zawodów. Międzywojewódzkie Drużynowa Mistrzostwa Młodzików to najważniejsza impreza w sezonie dla pływaków 13. i 12-letnich – mówi Artur Zakrzewski, jeden z trenerów w UKS Nawa. – Często gościliśmy to wydarzenie, wyjątkiem był czas pandemii – dodaje.

Więcej o dwudniowych zawodach w kolejnym wydaniu (28.03) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".