Na bocznej płycie przy ulicy Pomologicznej Widok przegrał z Pelikanem 2 Łowicz.

Na bocznej płycie przy ulicy Pomologicznej Widok przegrał z Pelikanem 2 Łowicz. (fot. Adam Michalski)

Po zimowej przerwie do rywalizacji ligowej powróciły zespoły z terenu miasta i powiatu skierniewickiego występujące na poziomie Klasy Okręgowej.

Lider po jesieni, Manchatan Nowy Kawęczyn pierwsze w 2024 roku spotkanie o ligowe punkty rozegrał w Skierniewicach gdzie rywalem była drużyna rezerwy Unii prowadzona przez byłego trenera Manchatana Jarosława Foksa. Gospodarze wygrali wysoko 6:1 po trafieniach: Szymona Łapińskiego (2), Nikity Vasina (2), Adriana Dudzińskiego i Mateusza Szmyda.

Także w niedzielę Jutrzenka Drzewce o pierwsze wiosenne punkty walczyła z Olimpią Chąśno. Na stadionie w Lipcach Reymontowskich gospodarze wygrali 2:0 dzięki bramkom Jakuba Furmańskiego i Macieja Borowskiego.

Także w roli gospodarzy swoje spotkanie rozegrała Juvenia Wysokienice, która podejmowała Orła Nieborów. Faworyzowani goście wygrali 6:1, a honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Marcin Wach.

W Skierniewicach na bocznej płycie przy ulicy Pomologicznej Widok grał z Pelikanem 2 Łowicz. Goście zwyciężyli 4:1, a bramkę dla zespołu Piotra Wysockiego zdobył Aleksander Chałat. Młody Widok, wsparty doświadczonym Wojciechem Borowcem dobrze radził sobie do przerwy. Po zmianie stron kluczowe okazało się 7 minut, w których Pelikan zdobył 3 bramki. W innych meczach UKS SMS Łódź zremisował 2:2 z Czarnymi Bednary, KS Kutno podzielił się punktami z GKS Beldno (1:1), GLKS Wołucza uległa Laktozie Łyszkowice 1:4, a Olimpia Niedźwiada wycofała się z rozgrywek dając walkowera 3:0 Mazovii.

W świąteczną sobotę odbędzie się druga wiosenna seria gier. Z wyjątkiem Manchatana wszystkie lokalne ekipy zagrają na wyjazdach. Juvenia zagra w Beldnie, Jutrzenka w Nieborowie, Widok pojedzie do Rawy Mazowieckiej, a Unia 2 do Łyszkowic. Manchatan w roli gospodarza wystąpi w meczu z Czarnymi Bednary.