Teatr imienia Stefana Jaracza ponownie zagości w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

(Greg Noo-Wak )

Po raz kolejny spektakl z repertuaru Teatru imienia Stefana Jaracza w Łodzi będzie można zobaczyć na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Skierniewicka publiczność w czwartek 4 kwietnia zobaczy kameralną sztukę „Kruk z Tower”.

- Mówiąc w skrócie spektakl opowiada o relacjach między matką i synem, a tak naprawdę jest o samotności i braku miłości - mówi reżyser przedstawienia Robert Latusek. To również przedstawienie o uzależnieniu od Internetu, izolacji oraz zaburzeniach afektywnych i lękowych.

Autorem sztuki „Kruk z Tower” jest białoruski dramaturg młodego pokolenia Andrzej Iwanow. Na scenie pojawia się jedynie dwójka bohaterów - matka, grana przez Ewę Audykowską-Wiśniewską i nastoletni syn Kostia w tej roli Mateusz Czwartosz, który mówi o granej przez siebie postaci:

- To chłopak po bardzo różnych ciężkich przeżyciach - zmarł mu ojciec, w szkole jest prześladowany. Myślę, że to już powoli przestaje być wyjątek - młoda osoba, która ma depresję, która wpada w ciężkie stany. Niestety powoli staje się normą.

Chłopak zamyka się w sobie po śmierci ojca. Jego matka za wszelka cenę próbuje nawiązać jakikolwiek kontakt z synem. Do tego celu postanawia wykorzystać świat wirtualny. Spektakl spotkał się z pozytywnym opiniami wśród krytyków, którzy zwrócili uwagę na doskonałą grę aktorską oraz minimalistyczną scenografię Katarzyny Zbłowskiej, która tworzy intymny klimat i nie przytłacza, dzięki czemu widz skupia się na dialogach między bohaterami.

W czwartek 4 kwietnia spektakl zawita do Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Skierniewiccy widzowie zobaczą go w ramach „Wojewódzkich Jaracza Wędrówek”. Do tej pory aktorzy z łódzkiego teatru w ramach wspomnianego cyklu w Skierniewicach zaprezentowali muzyczne przedstawienie „Róbmy swoje” z piosenkami Wojciecha Młynarskiego oraz klasykę amerykańskiej dramaturgii „Szklaną menażerię” Tennessee Williamsa.

Łódzki „Kruk z Tower” miał swoja premierę na początku 2022 roku i został zrealizowany w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich ProScenium.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

kultura

XVII Turniej Tańca „Tańczący Brzdąc 2024 -...

189 prac wpłynęło w tym roku na skierniewickie...

Wystawa o udziale skierniewiczan w bitwie o Monte...

DKF "Eroica" po raz kolejny łączy filmowe siły z...

Wernisaż fotografii "Impresja ruchu"

Wystawa o udziale skierniewiczan w bitwie o Monte...

Koncert gitarowy Kuby Dudka w Muzeum Historycznym...

Skierniewicka odsłona Nocy Muzeów

DKF "Eroica" przypomina klasykę polskiego kina

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA