2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

(Łukasz Saptura)

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (2 kwietnia) ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz promowanie akceptacji i zrozumienia dla osób z tym spektrum zaburzeń. W Skierniewicach również postanowiono włączyć się w obchody tego dnia, organizując szereg wydarzeń, które miały na celu edukację, integrację i wspieranie osób z autyzmem. Między innymi w Przedszkolu numer 1.

W tym roku przedszkolaki, nauczyciele oraz rodzice zebrali się 2 kwietnia, by uczcić Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wydarzenie było okazją do zwrócenia uwagi na potrzeby i wyzwania związane z autyzmem, ale także do podkreślenia unikalnych talentów i umiejętności osób z tym zaburzeniem.

Głównym celem obchodów było zbudowanie większej świadomości na temat autyzmu wśród społeczności przedszkolnej oraz promowanie akceptacji i empatii wobec różnorodności. W ramach tego dnia odbyły się liczne działania, które miały na celu edukację dzieci oraz ich rodziców.

Jedną z głównych aktywności było przeprowadzenie zabaw, podczas których dzieci miały możliwość dowiedzieć się więcej na temat autyzmu, zrozumieć różnice między sobą a innymi oraz nauczyć się, jak być przyjaznymi i pomocnymi wobec kolegów i koleżanek z autyzmem. Nauczyciele starali się przekazać informacje w sposób dostosowany do wieku i zrozumienia dzieci, wykorzystując zabawę i kreatywne metody nauczania.

W Przedszkolu numer 1 w Skierniewicach z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zorganizowano konkurs plastyczny „Ja i niebieski świat”.

- Jego głównym celem było poszerzania wiedzy na temat autyzmu oraz informowanie o tym, że wśród nasz żyją osoby ze spektrum autyzmu i zainteresowanie dzieci problemami osób cierpiących na autyzm oraz kształtowanie tolerancyjnych postaw w stosunku do osób dotkniętych autyzmem. Każda z naszych przedszkolnych grup przygotowała plakat - mówi Aleksandra Selenta, nauczyciel współorganizujący kształcenie z Przedszkola numer 1 w Skierniewicach.

We wtorek dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko. Wzięły udział w sensorycznych zabawach uwrażliwiające poszczególne zmysły.

- Zabawy to dobry początek. Do tego pokazałyśmy dzieciom prezentację multimedialną na temat autyzmu dostosowane do ich wieku. Myślę, że po tym dniu będą miały większą świadomość - mówi Sylwia Łysoniewska, nauczyciel współorganizujący kształcenie.

Obchody Światowego Dnia Autyzmu w Przedszkolu numer 1 w Skierniewicach były nie tylko okazją do zwiększenia świadomości na temat autyzmu, ale także do budowania więzi społecznych, promowania akceptacji i empatii oraz do wspierania dzieci z autyzmem i ich rodzin.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Matczyne historie z Klubu Seniora "Ustronie": od...

Skierniewickie Juwenalia: miasto w rękach...

Druga edycja akcji „Badamy nie tylko mamy” w...

Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego w...

XVII Turniej Tańca „Tańczący Brzdąc 2024 -...

Uczniowie II i III klas zmierzyli się w konkursie...

Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego w...

189 prac wpłynęło w tym roku na skierniewickie...

Projekt "Połącz Kropki" - twórcza integracja w...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA