Jechali z małymi dziećmi, w ich samochód uderzyła osobówka

Młoda kobieta mówi: – Na chwilę spojrzałam w telefon komórkowy i wtedy uderzyłam w samochód tych państwa. Nie jechałam szybko – zapewnia. W zdarzeniu, które miało miejsce (3.04) przed skrzyżowaniem z ul. Widok, na zjeździe z wiaduktu w kierunku osiedla Widok w Skierniewicach, udział brały trzy samochody osobowe.

 
 

 

 

Do kolizji doszło w środę przed godziną 16.

– Staliśmy przed światłami, czekając z innymi na zielone, i wtedy tamten samochód wjechał w nas. Nasze auto z kolei uderzyło w poprzedzające je. Ta pani się zagapiła – opowiadał mężczyzna, oczekując na informację o stanie swoich dzieci. Trzy i sześciolatek w chwili zdarzenia znajdowały się w aucie. – Żona była w szoku. Źle się też czuła pani z auta, w które z kolei uderzyliśmy my.

Okoliczności zdarzenia bada policja. Prowadzący na miejscu czynności oficer drogówki poinformował: - Jadąc lewym pasem, kobieta uderzyła w samochody stojące w oczekiwaniu na zapalenie się zielonego światła. Doszło do niezachowania ostrożności na drodze.

W Polsce nawet co czwarty wypadek może być spowodowany tym, że kierowca używał telefonu komórkowego – wynika z szacunków policji. Eksperci przywołują badania -- 4 proc. zmotoryzowanych korzysta z telefonu komórkowego, pisząc w trakcie jazdy wiadomości lub dzwoniąc. Badający problem podkreślają, że oderwanie wzroku od drogi tylko na 2 sekundy podwaja prawdopodobieństwo wypadku, a obsługa smartfona może to ryzyko zwiększyć nawet dziesięciokrotnie.

Źródło: Instytutu Transportu Samochodowego

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 12

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 5
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Gość 0 miesiąc temu

  Wcześniej był papieros albo e- papieros i w głowie zakręciło się. Nie tylko jak teraz na rowerach i motocyklach zabronione jest palenie ale i w samochodach też powinien być zakaz.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA