Dzieci z Przedszkola numer 1 w Skierniewicach są już w pełni przedszkolakami [ZDJĘCIA]

(Łukasz Saptura)

Czwartek, 11 kwietnia to ważny dzień w życiu dzieci z Przedszkola numer 1 w Skierniewicach. Tego dnia odbyła się uroczystość pasowania ich na przedszkolaka.

Choć już od września stawiają swoje pierwsze edukacyjne kroki, kształcą swoje umiejętności, to dopiero od 11 kwietnia mogą powiedzieć, że są w pełni przedszkolakami. W czwartek dwudziestka dzieci z grupy „Żuczki” została uroczyście pasowana na przedszkolaków.

To ważny dzień w życiu dziecka

Pasowanie na przedszkolaka jest nie tylko ceremonią, ale również znaczącym wydarzeniem w życiu każdego dziecka, to moment, kiedy oficjalnie wchodzi w świat przedszkolnych przygód, nawiązując więzi społeczne, które będą go kształtować przez wiele lat.

Przedszkole numer 1 w Skierniewicach to miejsce, gdzie pasowanie na przedszkolaka odbywa się z wielką pompą i uroczystością. Na kilka tygodni przed planowaną datą uroczystości przedszkolaki zaczęli przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia. Wspólnie z nauczycielami uczą się piosenek, tańców i wierszyków, które wykonali podczas ceremonii.

Głównym celem pasowania na przedszkolaka jest integracja dzieci z nowym środowiskiem, budowanie poczucia wspólnoty oraz promowanie samodzielności i odpowiedzialności. Dzieci uczą się, że są częścią grupy, która wspólnie przeżywa różnorodne doświadczenia i uczy się współpracy.

Po części artystycznej i ceremonii pasowania na przedszkolaka, każde dziecko otrzymuje symboliczny przedszkolny dyplom oraz drobny upominek.

Uśmiechnięte dzieci, wzruszeni rodzice

Nie sposób również pominąć roli rodziców w tym wyjątkowym wydarzeniu. To dla nich również moment pełen emocji, kiedy ich dziecko staje się oficjalnie przedszkolakiem. Rodzice wspierają swoje pociechy, wspólnie z nimi uczestnicząc w przygotowaniach i świętując ten dzień razem z nimi. Pasowanie na przedszkolaka w przedszkolu numer 1 w Skierniewicach to nie tylko formalność, ale również okazja do świętowania. Dla dzieci, rodziców i nauczycieli jest to czas pełen radości, wzruszeń i niezapomnianych chwil, które na zawsze pozostaną w pamięci każdego uczestnika.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA