Za nami Parkrun numer 400.

Za nami Parkrun numer 400. (fot. Adam Michalski)

Pierwszy Parkrun w Skierniewicach, który odbył się 18 lipca 2015 roku wygrał Wojciech Frączek w czasie 16.46, najszybsza z pań była Anna Rosińska (22.22). W minioną sobotę (13.04) uczestnicy inicjatywy, która rozlała się na cały świat pokonali trasę 5. kilometrów w ramach biegu numer 400. – U progu sezonu biegowego chcemy zachęcić jak największą grupę skierniewiczan do wspólnej aktywności w sobotnie przedpołudnia – mówi Monika Kaniewska z Parkrun Skierniewice.

W lipcu skierniewicki parkrun obchodził będzie 9 urodziny. Za nami bieg nr 400. Udział wzięło prawie 70 osób, wśród pań najszybciej 5. kilometrową trasę w parku przy ulicy Sienkiewicza pokonała Olha Kazymyrova (20.28).z grona panów pierwszy linię mety minął Michał Brzeziński (czas 18.07).
Parkrun Skierniewice to grupa pozytywnie usposobionych, aktywnych mieszkańców miasta, którzy biegając znakomicie się bawią. Często biegi mają swoje motywy, były: mikołajkowy, walentynkowy itp. Zachęcają, by do nich dołączyć i aktywnie spędzić czas.
Dziś Parkrun to inicjatywa, która swoim zasięgiem objęła niemal cały świat. Uczestnicy pokonują 5. kilometrowe trasy w prawie 2000 miejscach, w 21. państwach, w Ameryce Północnej, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, w Azji, Australii i Nowej Zelandii, Afryce i Europie. W Polsce to już prawie 100 lokalizacji. Biegami od północy po południe, ze wschodu na zachód. Najbliżej Skierniewic biega się w Łowiczu i Żyrardowie.

Na czym polega udział w wydarzeniu?
Chętni pokonują biegiem, truchtem lub marszem dystans 5. kilometrów z pomiarem czasu. Spotykają się w każdą sobotę o godzinie 9.00 przez cały rok.
Udział w Parkrun jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji przed pierwszym startem. Rejestracja w Parkrun jest jednorazowa, tzn. po jej dokonaniu możesz wziąć udział w dowolnej liczbie spotkań Parkrun w dowolnej lokalizacji w Polsce lub na świecie.

Więcej o wydarzeniu w najnowszym wydaniu (18.04) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Siedmiu mistrzów łódzkiego w kadrze województwa

Za nami weekend z piłką w okręgu. Przed nami...

Medale i życiówki płotkarzy UKS Vis w stolicy

Ostatnia eliminacja cyklu Od Młodzika do...

Finał mistrzostw Polski nie dla młodzików...

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

Unia lepsza od Świtu. Grad bramek przy...

Żaczki Ósemki z ligowym brązem

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA