W Szkole Podstawowej numer 1 w Skierniewicach dużo wiedzą o bezpieczeństwie i profilaktyce zdrowotnej

(Łukasz Saptura)

W czwartek, 18 kwietnia w Szkole Podstawowej numer 1 w Skierniewicach upłynął pod znakiem zdobywania i utrwalania wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa oraz profilaktyki zdrowia.

Szkoła to nie tylko miejsce, w którym zdobywa się wiedzę, ale również informuje o zasadach bezpieczeństwa i o profilaktyce zdrowotnej. Z takiego założenia wychodzi dyrekcja Szkoły Podstawowej numer 1 imienia Henryka Sienkiewicza w Skierniewicach. W czwartek, 18 kwietnia dla uczennic i uczniów tej placówki zorganizowano spotkanie, które poświęcone było tym kluczowym zagadnieniom. Rozmowę z dziećmi i młodzieżą z „Jedynki” poprowadzili lokalni eksperci z dziedziny bezpieczeństwa i zdrowia.

- Uczniowie mieli możliwość poznawania i zgłębienia wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa: pierwszej pomocy, poruszaniu się jako piesi i wszelkich zagrożeń, które niesie XXI wiek. Cieszymy się, że dzieci i młodzież mają możliwość przyjrzenia się tej problematyce w wizualny sposób - mówi dyrektor szkoły, Roman Czyżewski.

Celem wydarzenia było podniesienie świadomości uczestników na temat różnorodnych zagrożeń oraz sposobów zapobiegania im. Głównymi tematami poruszanymi podczas spotkania były: bezpieczeństwo w szkole i na ulicy, zdrowy styl życia. Podczas spotkania omówiono znaczenie aktywności fizycznej, prawidłowej diety oraz regularnych badań kontrolnych.

- „Profilaktyka bez względu na wiek” to nasz autorski projekt - mówi Katarzyna Janeczek ze skierniewickiego Narodowego Funduszu Zdrowia. - W tym programie bierze udział kilka instytucji: NFZ z delegaturą w Skierniewicach, Komenda Miejska Policji, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemilogiczna oraz Bank Spółdzielczy. Celem projektu jest szerzenie wszelkiego rodzaju profilaktyki, zarówno bezpieczeństwa i zdrowotnej, jak zapobiegać chorobom, co należy zrobić, aby wdrożyć w życie wszelkie nawyki, które wpływają na stan naszego zdrowia, ale wszelka świadomość dotycząca zdrowego odżywania.

Więcej na ten temat w "Głosie Skierniewic" z 25 kwietnia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

oświata

Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego w...

XVII Turniej Tańca „Tańczący Brzdąc 2024 -...

Uczniowie II i III klas zmierzyli się w konkursie...

Nowa przestrzeń dla młodych melomanów w...

Uczniowie "Piątki" najlepsi. Zwyciężyli w X...

Egzamin ósmoklasisty 2024. Na początek język...

Przedszkole numer 10 w Skierniewicach świętowało...

Przedszkolaki z "Zielonego Zakątka" w...

Ruszyły egzaminy maturalne. W Skierniewicach...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA