Czesław Pytlewski kandydat na wójta gminy Skierniewice

O planowanych inwestycjach, najbliższych współpracownikach, a także pomyśle na wykorzystanie zmodernizowanego boiska w Żelaznej rozmawiamy z Czesławem Pytlewskim, kandydatem na wójta gminy Skierniewice.

Jaka będzie pańska pierwsza decyzja, jeśli zostanie pan wybrany na kolejną kadencję?

Jeszcze w tym roku zostały do realizacji inwestycje za 30 milionów złotych. Na to składają się między innymi: budowa i rozbudowa szkoły i centrum społecznego wsi w Mokrej Lewej, montaż 170 sztuk przydomowych oczyszczalni,  dwa wodociągi o długości ponad 14 kilometrów, droga w Żelaznej, Budach Grabskich i Borowinach. Już w wakacje przeprowadzony będzie remont i przebudowa szatni, toalet, dwóch korytarzy przy równoczesnym remoncie sali sportowej w Dębowej Górze na sumę 1 200 000 zł. Kończymy chodnik w Miedniewicach. Plany na następną kadencję ? To przede wszystkim budowa dwóch stacji uzdatniania wody w Sierakowicach Prawych oraz w Miedniewicach, Jarmużce w połączeniu w tym ostatnim przypadku bazy i zaplecza dla grupy remontowo-budowlanej i garaży /wiaty/. Mamy już pieniądze na pobudowanie farmy fotowoltaicznej na potrzeby SUW w Józefatowie.

Jaki przewiduje pan skład najbliższych współpracowników po objęciu funkcji wójta? (zastępca burmistrza/sekretarz etc.).

Postawmy sobie pytanie – czy rozpędzoną lokomotywę można zatrzymać? Stworzyłem na bazie istniejącego pięć lat temu zespołu nowy, młody, kompetentny i gotowy do nowych wyzwań. Z docierających do mnie informacji słyszę o bardzo pozytywnych ocenach, więc po co zmieniać skład drużyny. Wtedy, też były rozpowszechniane plotki, że wszystkich pozwalniam. Opieram się na ludziach oddanych pracy, gotowych do nowych wyzwań, uprzejmych i ciepłych.

Jaki jest pomysł na wykorzystanie zmodernizowanego boiska piłkarskiego w Żelaznej? Czy jest szansa, aby klub piłkarski RZD Żelazna powrócił do rozgrywek i rozgrywał mecze na wspomnianym boisku?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Gminny Ludowy Klub Sportowy RZD Żelazna wrócił do rozgrywek. Powiem trochę z przekąsem – lepiej, aby pan prezes klubu zajął się sportem i prawidłowym   finansowym prowadzeniem klubu. Obecnie stworzyliśmy młodzieżowe drużyny piłkarskie w ramach projektu Tymbark, w którym bierze udział ponad 30 dzieci i tu mam ogromną nadzieję, że na bazie młodych piłkarzy stworzymy gminny młodzieżowy klub sportowy. Największą wartością są nasze dzieci.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

WYBORY

9 czerwca. Wybory do Parlamentu Europejskiego. Te...

ZA, a nawet przeciw, czyli jak Skierniewice do UE...

Witold Waszczykowski, jedynka na listach PiS do PE...

Dariusz Joński: „Polska ma dwie polisy: NATO i...

Hanna Gill-Piątek: "Odbudowanie wspólnoty to...

W sejmiku mamy dwie radne ze Skierniewic. Mandaty...

Gmina Głuchów: W radzie będzie więcej kobiet

Gmina Godzianów: Halina Karalus nie wystartowała...

Gmina Słupia: Minimalna różnica w liczbie...