Z kim Lucja Skarżyńska chce rządzić?

O planowanych inwestycjach, składzie najbliższych współpracowników, a także pomyśle na wykorzystanie zmodernizowanego boiska w Żelaznej pytamy Lucję Skarzyńską, kandydatkę na wójta gminy Skierniewice.

Co w pierwszej kolejności chce pani zmienić, pełniąc funkcję wójta? Co ma pani do zaoferowania?

Priorytetem będzie dla mnie współpraca między samorządem a mieszkańcami oraz przedsiębiorcami, co ma na celu przyspieszenie procesów inwestycyjnych i zwiększenie atrakcyjności naszej gminy dla nowych przedsięwzięć. Widzę też konieczność współpracy z urzędem miasta Skierniewice, z panem prezydentem, z którym jestem już po wstępnych rozmowach, a która znacząco może wpłynąć na rozwój, ale również podjęcie ważnych i oczekiwanych przez mieszkańców naszej gminy inwestycji. Zmienię sposób zarządzania, by był dostępny dla każdego i otwarty na dialog. Moja propozycja opiera się na solidnym doświadczeniu w pozyskiwaniu funduszy, zarządzaniu obszarami wiejskimi oraz mojego zaangażowania w działalność stowarzyszeń i organizacji społecznych, co zapewni, że będziemy efektywnie i z przejrzystością zarządzać rozwojem gminy.

Jaki przewiduje pani skład najbliższych współpracowników po objęciu funkcji wójta? (zastępca wójta/sekretarz etc.).

Decyzje dotyczące składu zespołu zostaną podjęte w odpowiednim czasie z uwzględnieniem długoterminowych celów i strategii naszej gminy, aby zapewnić efektywność zarządzania na każdym etapie, a na obecną chwilę trwa jeszcze analiza, zatem proszę o chwilę cierpliwości. Moim dodatkowym atutem jest doświadczenie i wykształcenie w dziedzinie zarządzania obszarami wiejskimi, co pozwali na dokładne i przemyślane podejście do kształtowania składu współpracowników.

Jaki jest pomysł na wykorzystanie zmodernizowanego boiska piłkarskiego w Żelaznej? Czy jest szansa, aby klub piłkarski RZD Żelazna powrócił do rozgrywek i rozgrywał mecze na wspomnianym boisku?

Mamy wstępny plan na wykorzystanie zmodernizowanego boiska piłkarskiego w Żelaznej, który przewiduje zarówno możliwość powrotu klubu RZD Żelazna do rozgrywek, jak i inne formy aktywności sportowej i kulturalnej. Aby jednak maksymalnie wykorzystać potencjał tego miejsca, planujemy przeprowadzić serię konsultacji społecznych. Chcemy, aby mieszkańcy, lokalna drużyna oraz inne zainteresowane grupy wspólnie wypracowały koncepcję, która najlepiej odpowie na potrzeby społeczności. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni, która będzie tętniła życiem i będzie funkcjonalna dla wszystkich użytkowników.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

WYBORY

9 czerwca. Wybory do Parlamentu Europejskiego. Te...

ZA, a nawet przeciw, czyli jak Skierniewice do UE...

Witold Waszczykowski, jedynka na listach PiS do PE...

Dariusz Joński: „Polska ma dwie polisy: NATO i...

Hanna Gill-Piątek: "Odbudowanie wspólnoty to...

W sejmiku mamy dwie radne ze Skierniewic. Mandaty...

Gmina Głuchów: W radzie będzie więcej kobiet

Gmina Godzianów: Halina Karalus nie wystartowała...

Gmina Słupia: Minimalna różnica w liczbie...