Kołosowski: „Woda to dla gminy priorytet”

O pomysły na wyeliminowanie problemu braku wody, a także koalicji z radnymi pytamy Patryka Kołosowskiego, kandydata na  burmistrza miasta i gminy Bolimów.

Co w pierwszej kolejności chce pan zmienić, pełniąc funkcję burmistrza? 

Patryk Kołosowski: - Pytanie trochę z zarzutem, że mamy wszystko źle. Aktualnie jestem pracownikiem urzędu, więc poza formalnościami nasza praca będzie trwała i będzie kontynuowana. W kontekście zmian to moim priorytetem jest poprawa jakości usług komunalnych dla mieszkańców. Nasza praca wymaga poprawy jakości usług oraz jeszcze większej optymalizacji kosztów.

Jaki ma pan pomysł na rozwiązanie problemu braku wody w sezonie letnim na terenie gminy?

Patryk Kołosowski: - Ostatnie pięć lat to był priorytet. Pozyskałem pieniądze na budowę dwóch dodatkowych studni oraz dodatkowego zbiornika wodnego w Bolimowie. Wykonaliśmy dwa połączenia do najbardziej wrażliwych terenów, czyli Ziemiary i Joachimów — Mogiły. System zainstalowanych przepływomierzy pozwoli optymalnie sterować stacjami uzdatniania wody w zależności od zapotrzebowania.

Sprawa CPK. Protestować i nie godzić się na projekt czy przyjąć stan rzeczy?

Patryk Kołosowski: - Od początku projektu jesteśmy gminą, dla której priorytetem są mieszkańcy  i ich interesy. Zorganizowaliśmy jako pierwsi duże spotkanie dla mieszkańców, omawiając wszystkie aspekty. Cyklicznie spotykamy się z mieszkańcami, aby przybliżać im kolejne obszary projektu. Dodatkowo bardzo blisko współpracujemy z CPK, aby mieć wpływ na powstanie lokalnej infrastruktury (drogi, przyłącza energetyczne). Przejęliśmy w zarząd przyszłe drogi, aby umożliwić mieszkańcom budowanie zjazdów lub wydawanie warunków zabudowy. Bardzo mocno analizujemy wszystkie działania CPK z punktu widzenia gminy, ale również pojedynczego mieszkańca. CPK zmieni naszą rzeczywistość, więc musimy zadbać o naszą przyszłość.

Jaki przewiduje pan skład najbliższych współpracowników po objęciu funkcji burmistrza? (zastępca burmistrza/sekretarz etc.)

Patryk Kołosowski: - Na stanowisko sekretarza zostanie ogłoszony konkurs. Nie zrobiliśmy tego teraz, aby nowemu burmistrzowi nie układać kadr. Mamy świetnych pracowników i doświadczoną kadrę zarządzającą, więc realizujemy swoje zadania na bieżąco.  Jeśli chodzi o zastępcę, to nie będzie to dodatkowy pracownik, ale ze względu na przepisy oraz w trosce o bezpieczeństwo gminy jeden z obecnych pracowników dostanie kompetencję zastępcy. W życiu i naszej gminie zdarzyły się przypadki długotrwałej nieobecności burmistrza, co powoduję wprowadzeniem powołanego przez Prezesa Rady Ministrów pełnomocnika. Pozostałe stanowiska i reorganizację urzędu bez kosztów odbyły się po nadaniu praw miejskich.

Czy w radzie jest możliwe porozumienie z radnymi, którzy dostali się z listy Łukasza Rzepeckiego?

Patryk Kołosowski: - Tak, mieliśmy zbieżne i realne programy, więc nasi radni mają podobne spojrzenie na rozwój naszej gminy. Znam wszystkich radnych ze względu na wcześniej pełnione funkcję i są to osoby bardzo kompetentne. Rada Miasta i Gminy to organ uchwałodawczy samorządu, który ma bardzo duże znaczenie w rozwoju naszej gminy.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

WYBORY

9 czerwca. Wybory do Parlamentu Europejskiego. Te...

ZA, a nawet przeciw, czyli jak Skierniewice do UE...

Witold Waszczykowski, jedynka na listach PiS do PE...

Dariusz Joński: „Polska ma dwie polisy: NATO i...

Hanna Gill-Piątek: "Odbudowanie wspólnoty to...

W sejmiku mamy dwie radne ze Skierniewic. Mandaty...

Gmina Głuchów: W radzie będzie więcej kobiet

Gmina Godzianów: Halina Karalus nie wystartowała...

Gmina Słupia: Minimalna różnica w liczbie...