Ekologiczny pokaz mody w skierniewickim przedszkolu

(Łukasz Saptura)

Z okazji Dnia Ziemi dzieci z jednego ze skierniewickich przedszkoli miały okazję uczestniczyć w wyjątkowym pokazie mody ekologicznej. Przedszkolaki mogły poczuć się jak modelki i modela na przygotowanym specjalnie z tej okazji wybiegu.

Przedszkolaki, pod okiem swoich nauczycieli oraz rodziców, wykorzystały swoją wyobraźnię i zaprezentowały ubrania stworzone z surowców wtórnych i odpadów. Pokaz, który odbył się przedszkolu „Małych Odkrywców”, był owocem pracy dzieci oraz ich rodziców i nauczycieli, którzy postanowili wykorzystać okazję, by nie tylko bawić się modą, ale również przekazywać ważne przesłanie ekologiczne. Ubrania prezentowane na wybiegu były rezultatem kreatywności dzieci, które wraz z nauczycielami przekształcały zużyte materiały, takie jak gazety, plastikowe worki czy butelki, w unikalne i stylowe kreacje.

Śmieci posłużyły jako materiał do stworzenia kreacji

Przedszkolaki bawiąc się modą, pokazały, że nawet z pozoru bezużyteczne przedmioty mogą stać się inspiracją do tworzenia czegoś pięknego i praktycznego. Stare gazety zamieniły się w kolorowe kwiaty na sukienkach, plastikowe worki stały się eleganckimi spódnicami, a butelki plastikowe zaskoczyły jako elementy dekoracyjne i ozdobne.

Świetna zabawa, ale też nauka

Pokaz mody ekologicznej w przedszkolu to nie tylko okazja do prezentacji talentów dziecięcych, ale także ważne przesłanie dla dorosłych. Przekształcanie odpadów w coś wartościowego i estetycznego to nie tylko zabawa, ale także konieczność w obliczu coraz większego problemu zanieczyszczenia środowiska. Dzieci, biorąc udział w takich inicjatywach, uczą się nie tylko kreatywności, ale także odpowiedzialności za stan naszej planety. Pokaz mody ekologicznej w przedszkolu w Skierniewicach to doskonały przykład na to, jak można wykorzystać sztukę i kreatywność do przekazywania istotnych przesłań społecznych. Dzieci nie tylko bawiły się świetnie, ale również przypomniały nam wszystkim o ważności dbania o naszą planetę każdego dnia, nie tylko w Dniu Ziemi.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS