Jeśli nie europejskie centrum ortopedii to co? Skierniewice szukają inwestora

Miasto wystawiło na sprzedaż działki z pięcioma budynkami powojskowymi. Nieruchomość to działka powojskowa. Cena wywoławcza to ok. 11 milionów złotych. Wystawiona na sprzedaż nieruchomość położona jest przy ulicy 26 Dywizji Piechoty, między działką „Wspólnej Troski” a złomowiskiem. Od strony południowej przylega do skarpy dochodzącej do rzeki Skierniewki.

Powierzchnia działki to 1,773 hektara. Znajduje się na niej studnia, schron i dwa zbiorniki powojskowe. Teren jest ogrodzony. Niemal cała działka jest zarośnięta wysoką trawą. Oprócz niej znajdziemy na niej 14 drzew wiązu, dwa srebrne świerki oraz drzewa z samosiewu – to opis sprzedającego. W większym przybliżeniu to teren, wobec którego miasto miało duże nadzieje. Do 2019 roku Fundacja Zdrowia i Kultury „Kochaj Życie” przygotowywało projekt budowy tzw. kliniki Paleya, ośrodka, w którym miały być przeprowadzane specjalistyczne operacje wydłużania kości oraz odbudowywania kończyn u dzieci. Dwa lata wcześniej, decyzją rady miasta, nieruchomość za 41 tys. zł (wówczas 1 proc. wartości nieruchomości) została przekazana organizacji. W akcie notarialnym samorząd zabezpieczył projekt budowy kliniki, czytaj interesy miasta. Działka miała wrócić do samorządu, jeśli klinika nie powstanie.

Europejski Instytut Ortopedii Drora Paleya miał być pierwszym w Europie, a drugim po West Palm Beach na Florydzie ośrodkiem na świecie, w którym leczone miały być dzieci z ciężkimi wadami ortopedycznymi. Wobec braku postępu prac miasto nieruchomość odzyskało.

Według obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru, działka ma przeznaczenie pod zabudowę usługową – ochronę zdrowia. Jednak planowane jest sporządzenie nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego fragmentu miasta. Celem opracowania tego planu jest nadanie nowych form zagospodarowania, w tym przeznaczenie działek w jego granicach. Podstawowym przeznaczeniem obszaru opracowania nowego planu będzie zabudowa mieszkaniowa jedno i wielorodzinna oraz zabudowa usługowa. A także wzdłuż skarpy rzeki – zieleń terenów otwartych.

Pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż tego terenu ustalono na 12 czerwca, na godzinę 10. Chętni na zakup nieruchomości zobowiązani są do wpłacenia wadium w wysokości 1,09 miliona złotych do 6 czerwca. Cena wywoławcza to 10,9 miliona złotych i jest zwolniona z podatku VAT

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

samorząd

Rzadziej chorujemy

Łódzkie na Plus

Hanna Gill-Piątek: "Odbudowanie wspólnoty to...

W skardze twierdzi, że urzędnicy nie znają...

Łódzkie na Plus

Rowerem przez Mazowsze

To się nazywa podwyżka! Powiatowi radni nie...

Łódzkie na PLUS

Posiedzenie rady budowy. MIRBUD wybuduje baseny w...