Za

(Łukasz Saptura)

W Szkole Podstawowej numer 2 w Skierniewicach od ponad roku działa kółko teatralne. Pod okiem polonistki Marzeny Kaczor, uczennice i uczniowie odkrywają piękno i magię teatru. Za „Teatralnymi” kolejna premiera. 24 kwietnia zaprezentowali dziecięcej publiczności kolejną swoją sztukę - „O królewnie, co nie chciała królewicza”.

Kółko teatralne działające w Szkole Podstawowej numer 2 w Skierniewicach to nie tylko miejsce, w którym uczniowie doskonalą swoje umiejętności aktorskie, ale także przestrzeń, w której rozwijają swoją wyobraźnię, empatię i umiejętności współpracy. Pod opieką polonistki Marzeny Kaczor uczniowie mają okazję odkrywać różnorodne techniki aktorskie, uczyć się pracy w grupie oraz rozwijać swój talent.

Zajęcia teatralne nie tylko kształtują umiejętności aktorskie uczniów, ale także uczy ich szacunku dla siebie i innych, rozwijając w nich pewność siebie oraz umiejętność wyrażania swoich myśli i uczuć. Poprzez wspólne tworzenie przedstawień teatralnych, uczniowie uczą się sztuki komunikacji oraz budowania relacji z innymi.

Wszystko zaczęło się na lekcjach języka polskiego

Na jednej z nich uczniowie przedstawiali sceny z omawianej wówczas lektury. W opinii polonistki Marzeny Kaczor wypadły one świetnie, dlatego wpadła na pomył, że może warto wykorzystać aktorski potencjał uczniów. Zaczęło się o bajki dla przedszkolaków, którą na scenie Centrum Kultury i Sztuki. Sztuka okazała się sukcesem, co zachęciło uczniów z kółka teatralnego do dalszych działań.

- Lubią to co robią na próbach - mówi Marzena Kaczor. - Choć czasami bywają niesforni, umęczą mnie, ale są bardzo kochani, ponieważ bardzo dużo dają z siebie. Mają głowy pełne pomysłów, które wplatamy do scenariusza.

Od roku na szkolne zajęcia teatralne chodzi Ina Kosonóg. Uczennica skierniewickiej „Dwójki” miała już przygodę teatralną za sobą, ponieważ wcześniej uczęszczała na zajęcia aktorskie. Jednak dopiero w szkolenie grupie teatralnej rozwinęła swój talent.

- Dzięki zajęciom teatralnym w szkole poprawiłam swoją wymowę. Bardzie mnie one otworzyły i dodały odwagi, żeby brać udział w konkurach recytatorskich. Zaczęłam też pisać i moje teksty wplatane są do scenariusza, na podstawie którego tworzymy sztukę.

- Stwierdziłam, że warto spróbować i okazało się, że udział w kółku teatralny bardzo mi się spodobał. Cieszę się, że dołączyłam. To dobra zabawa. Zawsze jest fajna atmosfera. Polecam innym uczniom, żeby dołączyli do grupy - mówi Agnieszka Dolecka. Jak podkreśla jej koleżanka Julia Dębska zajęcia dla niej to w dużej mierze zabawa, ale to również ćwiczenie pamięci, bo młodzi adepci sztuki teatralnej muszą zapamiętać dużo tekstu. Dzięki próbom nasza rozmówczyni uczy się współpracy. Same zajęcia dają jej przede wszystkim radość.

"Teatralni" są już gwiazdami w swojej szkole

Kółko teatralne w Szkole Podstawowej nr 2 w Skierniewicach nie tylko stwarza warunki do rozwijania talentów artystycznych młodych ludzi, ale także inspiruje ich do odkrywania własnej kreatywności i pasji.

Sukcesom scenicznym starszych kolegów z zazdrością przyglądają się młodszy dzieci ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Skierniewicach i dopytują, kiedy będą mogły dołączyć do „Teatralnych”, bo taką nazwę wybrali uczestnicy zajęć aktorskich.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

O Benedykcie Herbeście i kolonii akademickiej w...

Pościg ulicami Skierniewic

Białe czepki i wielkie emocje: uroczystość w...

Amfetamina znaleziona w lodówce i piwnicy

Biblioteka ma swoją łąkę kwietną

Znamy gwiazdy. W tym roku scena Święta Kwiatów...

To będzie fantastyczny weekend w Skierniewicach

Sportowa rywalizacja integruje społeczność VEKA...

Połączyli kropki, żeby przełamać stereotypy i...