Dzień Zwycięstwa: obchody na cmentarzu świętego Józefa w Skierniewicach

(Urząd Miasta Skierniewice )

8 maja władze Skierniewic na cmentarzu św. Józefa oddały hołd tym, którzy poświęcili swoje życie w walce o wolność. W symboliczny sposób, przy zapalonych zniczach i złożonych kwiatach, uczczono 79. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej.

8 maja obchodzony w Polsce jako Narodowy Dzień Zwycięstwa, ma szczególne znaczenie dla narodu, który walczył z najazdem niemieckim, broniąc swojej wolności i niepodległości.

W wielu miejscach w całej Polsce tego dnia odbywają się uroczystości na cmentarzach, by oddać hołd bohaterom, którzy poświęcili swe życie za ojczyznę.

Podczas uroczystości na skierniewickiej nekropolii przypomniano losy przodków, którzy stawiali czoła okupantowi, walcząc z determinacją i odwagą. Świece, płonące przy grobach poległych, stanowiły symboliczne ognie pamięci, przypominając o trudach i poświęceniu tych, którzy przeszli przez najcięższe próby.

Wzruszający moment złożenia kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym poległych wzbudził refleksje i zadumę nad ceną wolności, którą trzeba było zapłacić. Rocznicowe obchody w Skierniewicach nie tylko stanowią hołd dla przeszłości, ale również przypominają o znaczeniu jedności i solidarności w obliczu prób.

W skierniewickich uroczystościach na cmentarzu świętego Józefa władze miasta reprezentowali prezydent Krzysztof Jażdżyk oraz przewodniczący Rady Miasta Jarosław Chęcielewski.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Mieszkaniec 0 2 miesiące temuocena: 100% 

  Wiadomo że Paradowski to człowiek Seligi ,a Seliga to kumpel Jażdżyka ,ale chociaż by nie kłamał że ma coś wspólnego z prawicą. to hańba! Chyba tak działa całe to muzeum. A pani redaktor naczelna nie śmiała poinformować że Seligę już zkolei definitywnie odwołano

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec -1 2 miesiące temu

  A co było obrażliwego w tym wpisie to naprawdę było zwycięstwo dla komunistów ,którzy potem prześladowali swoich. Ale żeby jeszcze przedstawiciel PIS w tym uczestniczył to hańba. Teraz dopiero komuna nabiera pełnej krasy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec -2 2 miesiące temu

  Zamieściłeś na naszym portalu komentarz, który został usunięty, z uwagi na niezgodność z regulaminem świadczenia usług przez eglos.pl (zapoznaj się tutaj)

  • użyłeś słów wulgarnych
  • treść komentarza jest rasistowska, antysemicka, propagująca przemoc i nienawiść, raniąca lub godząca w czyjś system wartości, poczucie estetyki i dobrego smaku, uczucia, a także uczucia religijne lub w inny sposób łamiąca prawo,
  • komentarz ma charakter kryptoreklamy lub zawiera dane osobowe.

  odpowiedz oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

O Benedykcie Herbeście i kolonii akademickiej w...

Pościg ulicami Skierniewic

Białe czepki i wielkie emocje: uroczystość w...

Amfetamina znaleziona w lodówce i piwnicy

Biblioteka ma swoją łąkę kwietną

Znamy gwiazdy. W tym roku scena Święta Kwiatów...

To będzie fantastyczny weekend w Skierniewicach

Sportowa rywalizacja integruje społeczność VEKA...

Połączyli kropki, żeby przełamać stereotypy i...