Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 maja 2024 | 18:06 komentarzy 2
Rywalizacja w ramach trójboju i czwórboju lekkoatletycznego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych toczyła się w Makowie i Skierniewicach.

Rywalizacja w ramach trójboju i czwórboju lekkoatletycznego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych toczyła się w Makowie i Skierniewicach. (fot. Adam Michalski)

To były historyczne zawody. Po raz pierwszy rywalizacja lekkoatletyczna w ramach Szkolnego Związku Sportowego toczyła się w dwóch różnych lokalizacjach, przez dwa dni. Z powodu remontu obiektu przy ulicy Tetmajera młodzi sportowcy spotkali się w środę (8.05) na stadionie w Makowie, dzień później (9.05) na boisku SP nr 5 w Skierniewicach.

Przez lata międzyszkolna rywalizacja lekkoatletyczna toczyła się na stadionie przy ulicy Tetmajera. Tym razem młodzież spotkała się w Makowie, gdzie rozegrano konkurencje biegowe (60, 600 i 100 metrów) oraz w rzucie piłeczką palantową. Ze względu na brak, w Makowie, skoczni, tę część czwórbojowych zmagań przeniesiono do Skierniewic, gdzie Szkoła Podstawowa nr 5 dysponuje skocznią w dal. 

Do dwudniowej rywalizacji przystąpili uczniowie skierniewickich szkół podstawowych. O awans do finału wojewódzkiego walczyli lekkoatleci ze Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 9.

W Igrzyskach Dzieci dziewcząt w czwórboju najlepsza okazała się Dwójka przed Piątką i Dziewiątką. W zmaganiach chłopców w tej kategorii wygrała Piątka przed Dziewiątką i Dwójką. Dwie pierwsze uzyskały awans.

W Igrzyskach dzieci dziewcząt w trójboju wygrała Piątka przed Dziewiątką.

Wśród chłopców wygrała Piątka przed Dziewiątką i Dwójką. Tu także po dwie najlepsze drużyny zapewniły sobie udział w finale wojewódzkim.

Nagrody uczestnikom rywalizacji wręczała gospodyni czwartkowych zawodów, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Sławomira Wenus.

Przy okazji warto wspomnieć, że rozpoczęta w marcu modernizacja obiektu przy ulicy Tetmajera została wstrzymana, trwają uzgodnienia projektu pomiędzy wykonawcą i Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~geniusz 0 miesiąc temu

  Bo to jest o lekkoatletyce???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Funia -1 miesiąc temu

  Dlaczego nie ma zdjęć z meczów piłki nożnej?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Młodzicy UKS Nawa w konfrontacji z najlepszymi w...

Pływackie medale w Żyrardowie

Otwarte Mistrzostwa Skierneiwic w tenisie ziemnym

Ignacy Andrzejczak i Jan Gołębiowski zadebiutują...

Ósemka najlepsza w Basketball Prague Games 2024

To już 25 lat aqua aerobiku w Skierniewicach

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Unia z pucharem wojewódzkim!

Festiwal Koszykówki oficjalnie zakończył sezon...