Umowę podpisano w czwartek, 18 kwietnia na Stadionie Miejskim. Firmę EL-IN reprezentowali Tomasz Wach i Paweł Kapusta. Unię Skierniewice, Tomasz Gręda i Sebastian Pazurek.

Umowę podpisano w czwartek, 18 kwietnia na Stadionie Miejskim. Firmę EL-IN reprezentowali Tomasz Wach i Paweł Kapusta. Unię Skierniewice, Tomasz Gręda i Sebastian Pazurek. (fot. MKS Unia)

Klub MKS Unia rozmawia ze sponsorami, szuka partnerów, którzy pomogą zbudować markę. Tomasz Gręda mówi: – Nowoczesna infrastruktura, którą otrzymaliśmy od miasta, ustawia nas na półce z dwoma innymi klubami liczącymi się w regionie – Widzewem oraz ŁKS. Pracujemy nad jak najlepszym produktem, ściągnięciem kibiców na stadion.

Pierwszym partnerem, którego udało się klubowi pozyskać (2023), jest spółka skarbu państwa – PKP Cargo. Uczciwie trzeba napisać, że trzyletni kontrakt sponsorowi został podpisany dzięki lokalnemu patriotyzmowi, bliżej – faktowi, że jeszcze w minionym roku za transport kolejowy w kraju odpowiadał skierniewiczanin, Dariusz Seliga. Umowa obowiązuje do 2025 r.

W ostatnich dniach klub oficjalnie ogłosił, że pozyskał kolejnego sponsora – przedsiębiorstwo EL-IN. Spółka realizuje inwestycje z zakresu budownictwa energetycznego, kolejowego, infrastrukturalnego. W oficjalnym komunikacie zarząd Unii napisał: „Cieszy nas niezmiernie, że EL-IN dostrzegł nasz projekt, zaufał nam i dołączył do niego jako partner i sponsor. Unia to wspólny projekt wszystkich mieszkańców naszego miasta. Cieszy, że skierniewickie firmy chcą razem z nami budować ten klub i inwestować w jego rozwój”.

Przed majówką do grona  partnerów klubu dołączyła kolejna lokalna firma – MAJMAT – specjalizująca się m. in.: w produkcji i montażu ogrodzeń oraz nowoczesnych bram i furtek. 30 kwietnia w klubowych biurach podpisano stosowną umowę.

Zarząd skierniewickiego klubu prowadzi rozmowy z dużymi firmami spoza Skierniewic. Biznesplan zakłada, a i doświadczenie innych drużyn w kraju podpowiada – pozyskanie wielu dużych, a nie uzależnienie się od jednego źródła wsparcia, to jedyny rokujący sposób na spięcie projektu. W rozmowie z „Głosem” Gręda podkreśla: – Szukamy funduszy, ale budujemy również klimat i markę klubu. Dzięki decyzji prezydenta miasta o budowie stadionu dziś na trybunach mamy 1000 kibiców, pracujemy nad zapełnieniem trybun, odbudowaniem zainteresowania Unią. Rozwijamy Akademię.

Znów – nieoficjalnie słyszymy, że zarząd chce uczynić mecze przy ul. Pomologicznej, czymś więcej, niż tylko wydarzeniem sportowym. Być może dlatego już niedługo kibice w przerwach meczu zobaczą… występy cheerleaderek.

Skierniewicka Unia jest w III lidze, dla nikogo nie jest tajemnicą, że awans wyżej wiązać się będzie także z podwyższeniem podwyżki, jeśli chodzi o wydatki klubu.

– Szukamy szans i miejsca jak najwyżej w centralnej lidze. Zawsze gramy o najwyższe cele. Zawodnicy pracują nad wynikiem na murawie, zarząd nad zabezpieczeniem środków na wydatki klubu – podsumowuje nasz rozmówca.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Rodzinny piknik w Przedszkolu numer 8 w...

Truskawki pożegnały się z Przedszkolem numer 3 w...

Skierniewiccy harcerze zapraszają na świętowanie...

Dzięki jego zwycięstwu w konkursie, w szkole...

Jakub Danelski: Byłem niedzielnym katolikiem

Rzadziej chorujemy

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Bohaterowie powieści Bolesława Prusa pojawili...