Przedszkole numer 10 w Skierniewicach świętowało swoje 40-lecie

(Łukasz Saptura)

Piątek (10 maja) był dniem pełnym uroczystości w Przedszkolu numer 10 w Skierniewicach, które świętowało czterdziestolecie swojego istnienia. Ta placówka, działająca od 1983 roku, obchodziła swój jubileusz w sposób wyjątkowy.

Przedszkole numer 10 swoją działalność rozpoczęło na ulicy Lelewela, a obecnie mieści się na ul. Szkolnej 1, w otoczeniu bloków mieszkalnych. Przez czterdzieści lat przeszło przez wiele zmian, a jedną z najważniejszych było przeniesienie do nowego budynku w 2013 roku.

- Przez cztery dekady przeszliśmy przez wiele różnych budynków. Od dziesięciu lat znajdujemy się w nowym obiekcie. Stary nie istnienie, został tylko w pamięci pracowników i na fotografiach. Cieszymy się, że przenieśliśmy się do nowego budynku. Teraz cały czas obiekt jest doskonalony i doposażony - mówiła podczas uroczystości dyrektor Przedszkola numer 10, Anna Budaszewska.

Niezwykle ważnym osiągnięciem przedszkola jest uzyskanie Krajowego Certyfikatu Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie. To wyjątkowe wyróżnienie zostało przyznane placówce za realizację prozdrowotnego programu, co potwierdza zaangażowanie w tworzenie zdrowego środowiska dla dzieci, personelu oraz rodziców. W trakcie jubileuszowych obchodów nie zabrakło gości. Do przedszkola zawitali przedstawiciele władz samorządowych oraz oświatowych, byli pracownicy oraz absolwenci placówki.

Wszyscy mieli okazję uczestniczyć w prezentacji dotyczącej historii przedszkola, a następnie podziwiać program artystyczny przygotowany przez sześciolatków z grupy „Zajączki”. Przedszkole numer 10 w Skierniewicach przez czterdzieści lat swojej działalności nie tylko wpisało się w historię miasta, ale przede wszystkim w serca pokoleń dzieci, rodziców i pracowników, tworząc przyjazne i inspirujące środowisko edukacyjne. Jubileusz 40-lecia przedszkola to nie tylko czas świętowania minionych sukcesów, ale także inspiracja do dalszej pracy i rozwoju, mająca na celu zapewnienie dzieciom jak najlepszych warunków nauki, rozwoju i zabawy. To również okazja do podziękowania wszystkim osobom, które przez te lata przyczyniły się do sukcesów placówki i wychowania kolejnych pokoleń młodych skierniewiczan.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

oświata

Skierniewiccy ósmoklasiści symbolicznie żegnają...

Klik! - licealiści pomagają seniorom wkroczyć w...

Skierniewickie Juwenalia: miasto w rękach...

Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego w...

XVII Turniej Tańca „Tańczący Brzdąc 2024 -...

Uczniowie II i III klas zmierzyli się w konkursie...

Nowa przestrzeń dla młodych melomanów w...

Uczniowie "Piątki" najlepsi. Zwyciężyli w X...

Egzamin ósmoklasisty 2024. Na początek język...