Lekkoatleci UKS Vis rozpoczęli starty sezonu wiosenno-letniego. Przed nimi mistrzostwa województwa, w wakacje mistrzostwa Polski. (fot UKS Vis)

Lekkoatleci UKS Vis Skierniewice wzięli udział w Mazowieckim Otwarciu Sezonu Lekkoatletycznego. Zawody odbyły się w miniony weekend (11-12.05) na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Do rywalizacji przystąpiło prawie 1400 zawodników, a w licznym gronie dobrze wypadli podopieczni Jolanty Barskiej i Joanny Korwek.

W rzucie oszczepem, w kategorii U16 1. miejsce z wynikiem 30.07 zajęła Michalina Rusin, druga była Lena Korwek (28.65 m). W męskiej części rywalizacji najlepszy był Marceli Andrzejczak (42.45 m), a 3. miejsce zajął Danylo Lutsenko (29.86).

W tej samej kategorii sztafeta dziewcząt w składzie: Malina Nowakowska, Eliza Mozga, Hania Giłka i Julia Krajewska zajęła 7. miejsce z wynikiem 55.09 sek. Hania wzięła również udział w konkursie trójskoku rozgrywanym w kategorii open. Zajęła 6. miejsce z wynikiem 10.15 m.

W wieloskoku U16 Julia Krajewska zajęła 3. pozycję (9.82 m), Malina Nowakowska 6. (9.44 m), a Eliza Mozga 7. (9.05 m).

W kategorii U20 2. miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki zajął Bartosz Żaczkiewicz z czasem 14.88 sek.

W kategorii open, 5. miejsce w skoku w dal zajął Ignacy Andrzejczak z wynikiem 6.39 m. Także w open 14. miejsce na 100 metrów zajął Ignacy Andrzejczak (czas 11.45 sek.), 27. był Mikołaj Biedrzycki.

Bartosz Żaczkiewicz próbował swoich sił na 200 metrów. W rywalizacji w kategorii open zajął 9. miejsce z wynikiem 22.65 sek. Dystans 1000 metrów Michał Brzeziński pokonał w czasie 2:48.68 co dało 20. pozycję.

Już w najbliższą niedzielę (19.05) na stadionie RKS w Łodzi odbędzie I Mityng Kwalifikacyjny ŁOZLA. Tydzień później będziemy mieli dwa wydarzenia Wojewódzkie Zawody Lekkoatletyka Dla Każdego i Memoriał Ludwika Szumlewskiego.

W czerwcu odbędą się Mityng z okazji Dnia Dziecka połączony z Mistrzostwami Województwa U16 (2.06) praz II Mityng Kwalifikacyjny ŁOZLA połączony z Mistrzostwami Województwa U18 i U20. Ostatni przed wakacjami, III Mityng Kwalifikacyjny ŁOZLA zaplanowano na 16 czerwca.