Egzamin ósmoklasisty 2024. Na początek język polski.

(Łukasz Saptura)

We wtorek (14 maja) punktualnie o godzinie 9 w całej Polsce rozpoczął się pierwszy z trzech egzaminów dla ósmoklasistów. Jako pierwszy uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej pisali egzamin z języka polskiego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej numer 1 w Skierniewicach, gdzie egzamin zdawało dziewiętnaście osób, czuli się zestresowani, ale również przygotowani. Część z nich powtarzała materiał jeszcze w poniedziałek wieczorem. Rozmawialiśmy z nimi we wtorek tuż przed wejściem na salę egzaminacyjną

- Nie stresuję się, zwłaszcza przed egzaminem z języka polskiego, ponieważ czuje się dobrze przygotowana. Większe obawy mam w przypadku matematyki, natomiast języka angielski nie stanowi dla mnie problemu. Przez ostatnie tygodnie ćwiczyliśmy dużo w szkole, w domu zaś rozwiązywałam arkusze próbne dostępne w Internecie. Dodatkowo chodziłam na korepetycje z matematyki - mówi Stefania Maron.

Jej klasowa koleżanka Zuzanna Baran przez ostatni tydzień rozwiązywała zadania egzaminacyjne z ubiegłych lat. Ostatni dni w szkole, to również powtarzanie materiałów. Dlatego nasza rozmówczyni się nie stresuje, zwłaszcza przez egzaminem z języka polskiego i angielskiego. Nieco większym wyzwaniem będzie matematyka.

- Przygotowania do egzaminu rozpoczynają się już praktycznie w siódmej klasie. Wtedy robimy próby egzamin dla siódmoklasistów, żeby uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądają zasady organizacji. W szóstej klasie przy omawianiu lektur czy pewnych zagadnień z matematyki czy języka angielskiego już kładzie się nacisk na to, co może ewentualnie może pojawić się na egzaminie. Dlatego myślę, że nasi uczniowie są przygotowani i wiedzą czego mogą się spodziewać - mówi Agnieszka Dobrzańska.

Więcej na ten temat w "Głosie Skierniewic i Okolicy" z 16 maja.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Jakub Danelski: "Byłem niedzielnym katolikiem"

Rzadziej chorujemy

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Bohaterowie powieści Bolesława Prusa pojawili...

Skierniewiccy ósmoklasiści symbolicznie żegnają...

,,Bravissimo" Cyrku Safari w Skierniewicach !

Vinyl Market: pierwsza giełda płytowa w...

Klasyka anime w Dyskusyjnym Klubie Filmowym...