Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

(foto Komenda Miejska Policji w Skierniewicach )

W piątek (17 maja) około godziny 9:00, na autostradzie A2 w kierunku Poznania doszło do tragicznego wypadku z udziałem dwóch motocyklistów na 403 kilometrze. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 44-letni kierujący motocyklem.

Na miejscu wypadku przypadkowo znaleźli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, którzy, mimo że byli w czasie wolnym od służby, natychmiast ruszyli z pomocą. Podjęli reanimację poszkodowanego motocyklisty i kontynuowali ją aż do przyjazdu służb ratunkowych. Niestety, pomimo ich wysiłków, 44-letni motocyklista zmarł na miejscu.

Jak mówi starszy sierżant Aneta Placek-Nowak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach, ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogło być niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego motocyklisty, który zatrzymał się na utwardzonym pasie rozdziału po lewej stronie. Policjanci przeprowadzili na miejscu czynności procesowe pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Skierniewicach, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

- Do 17 maja na terenie miasta i powiatu skierniewickiego doszło już do trzech wypadków i pięciu kolizji z udziałem motocyklistów. W związku z rosnącą liczbą motocyklistów na drogach, policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku, nieprzecenianie swoich możliwości oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego - mówi starszy sierżant Aneta Placek-Nowak

Motocykliści, jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, są narażeni na poważne urazy, obrażenia, a nawet utratę życia. W momencie zderzenia z innym pojazdem lub przeszkodą, motocyklista ma niewielkie szanse na przeżycie albo wyjście z wypadku bez obrażeń. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu ochronnego, motocykliści nie mają żadnych dodatkowych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Jazda motocyklem wymaga odpowiednich uprawnień, umiejętności, ale przede wszystkim rozsądku.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Niemiec 0 26 dni temuocena: 14% 

  Wprowadzić w Polsce konstytucyjny zakaz udzielania prawa jazdy na motory. 44 letni motocyklista to już dziadek, w polskich warunkach dziadek obciążony kompleksem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

na sygnale

71-latek ze Skierniewic odpowie za zamordowanie...

Tragiczny finał poszukiwania kobiety....

Dwie nowe ciężarówki stanęły w płomieniach

Pożar dachu w Głuchowie. Straty sięgają 200...

Marszałek szuka 16 mln zł, by oczyścić Rawkę

Kolizja na Drodze Ekspresowej S8

Mieszkańcy pytają o schrony w Skierniewicach

Jechali z małymi dziećmi, w ich samochód...

Twierdza w Jeruzalu zdobyta. Pieniądze z Funduszu...