Miejsce: Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego

Data rozpoczęcia: 24.05.2024

Data zakończenia: 24.05.2024

Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego w Skierniewicach zaprasza na Festiwal Nauki

(materiały prasowe Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego )

Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego w Skierniewicach zaprasza na coroczny Festiwal Nauki, którego misją jest upowszechnianie wiedzy i umożliwienie każdemu kontaktu z nauką. To wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko składa się z wykładów i pokazów, ale również stanowi prawdziwe święto wiedzy, ukazując fascynującą i wciągającą stronę nauki. Tegoroczna edycja odbędzie się w piątek (24 maja).

Jednym z głównych celów Festiwalu Nauki jest budowanie świadomości, że nauka jest fundamentem. Dzięki niej korzystamy z technologicznych nowinek, medycznych wynalazków i lepszego rozumienia świata. Festiwal promuje szacunek dla pracy naukowców i inspiruje do dalszego zgłębiania tajemnic wszechświata.

Festiwal Nauki oferuje szeroki wachlarz wydarzeń, które otwierają drzwi do świata nauki dla ludzi w każdym wieku. Warsztaty, pokazy i spotkania z ekspertami to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników. To doskonała okazja do poszerzenia wiedzy, nabycia nowych umiejętności oraz rozwijania pasji do nauki. Festiwal zachęca do zadawania pytań, eksperymentowania i aktywnego uczestnictwa w naukowych wydarzeniach.

Bogaty program Festiwalu Nauki

W programie Festiwalu Nauki znalazły się przede wszystkim warsztaty poprowadzone przez pracowników dydaktycznych Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego. Dr A. Pilich oraz instruktor samolotowy A. Brzujszczak zaprezentują możliwości ultralekkiego samolotu, a uczestnicy będą mogli skorzystać z symulatora lotu i zobaczyć działanie drona. Dr D. Piasta poprowadzi pokaz strzelania w wirtualnej rzeczywistości. Inż. M. Brzujszczak zaprezentuje, jak wygląda i jak pokonuje się wojskowy tor przeszkód. Dr J. Florczak-Mikina przedstawi działania policji w akcji i zaprezentuje również pokaz działań straży pożarnej.

Uczestnicy festiwalu będą mogli wziąć udział w pokazie walki wręcz oraz broni używanej przez żołnierzy kawalerii powietrznej. Zainteresowani będą mogli posłuchać wykładów na temat radzenia sobie ze stresem, nowoczesnych narzędzi do prowadzenia biznesu czy roślin i ich wykorzystaniu w życiu codziennym.

Tegoroczny Festiwal Nauki jest szczególny, ponieważ jest również okazją do uczczenia 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Wstąpienie w struktury unijne znacząco przyczyniło się do rozwoju edukacji, badań naukowych i innowacji w Polsce. Hasło „Dobrze, że jesteśmy razem” podkreśla znaczenie współpracy, która umożliwia otwieranie drzwi nauki i przynosi korzyści dla lokalnej społeczności i gospodarki.

Problemy zdrowia psychicznego młodzieży tematem Konwentu Nauki o Zdrowiu

Od trzech lat festiwalowi towarzyszy Konwent Nauki o Zdrowiu, promujący zdrowie. W tym roku motywem przewodnim jest zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Konwent, który odbędzie się 24 maja, będzie obejmował prelekcje dotyczące problemów zdrowia psychicznego młodzieży, przyczyn ich powstawania oraz wsparcia w trudnych sytuacjach zdrowotnych. Tegoroczny festiwal będzie również połączony z Dniem Otwartym Akademii. Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej oraz tor przeszkód.

Festiwal Nauki na Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego i wydarzenia mu towarzyszące to niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w świecie nauki i technologii, poznać nowe dziedziny, zdobyć cenne umiejętności i spędzić czas w inspirującym otoczeniu

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

oświata

Skierniewiccy ósmoklasiści symbolicznie żegnają...

Klik! - licealiści pomagają seniorom wkroczyć w...

Skierniewickie Juwenalia: miasto w rękach...

Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego w...

XVII Turniej Tańca „Tańczący Brzdąc 2024 -...

Uczniowie II i III klas zmierzyli się w konkursie...

Nowa przestrzeń dla młodych melomanów w...

Uczniowie "Piątki" najlepsi. Zwyciężyli w X...

Egzamin ósmoklasisty 2024. Na początek język...