Uczniowie II i III klas zmierzyli się w konkursie matematycznym

(Łukasz Saptura)

W środę (22 maja) w murach Szkoły Podstawowej nr 1 w Skierniewicach odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „Matematyka na 5”. Tegoroczne wydarzenie przyciągnęło pasjonatów matematyki. Jego motywem przewodnim było hasło „Matematyka to poezja logicznego myślenia”.

Konkurs, skierowany do uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych ze Skierniewic oraz powiatu skierniewickiego, cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięli w nim udział reprezentanci skierniewickich szkół podstawowych oraz z miejscowości powiatu skierniewickiego: Kęszyc, Białynina, Głuchowa, Nowego Dworu, Strzybogi, Mokrej Prawej, Sierakowic Prawych, Godzianowa, Kowies, Dąbrowic oraz Trzcianny. W każdej z tych placówek odbył się etap szkolny.

Do finałowego etapu konkursu rozegranego 22 maja zakwalifikowało się 35 uczniów, którzy wykazali się wybitnymi umiejętnościami matematycznymi oraz logicznym myśleniem. Spośród nich wyróżniono najlepszych młodych matematyków w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas drugich zwyciężył Mikołaj Fontański, reprezentujący Szkołę Podstawową w Godzianowie. W kategorii klas trzecich najlepszy okazał się Bogdan Luhin ze Szkoły Podstawowej numer 4 w Skierniewicach.

Organizatorzy konkursu podkreślili wysoki poziom tegorocznych uczestników oraz ich zaangażowanie w przygotowania. Dzięki takim inicjatywom jak „Matematyka na 5” uczniowie nauczania początkowego mają okazję rozwijać swoje matematyczne pasje oraz konfrontować umiejętności z rówieśnikami.

- Matematyka nie jest łatwym przedmiotem - mówi wicedyrektor Szkoły Podstawowej numer 1 w Skierniewicach i matematyczka, Małgorzata Gandziarska. - Każdy podstawy matematyki powinien znać, chociażby po to, żeby logicznie myśleć. Dlatego im więcej konkursów matematycznych tym lepiej dla uczniów. Cieszymy się, że nasz konkurs się rozwija. Pierwsze edycje ograniczały się tylko do skierniewickich szkół, obecnie do udziału zapraszamy uczniów z terenu powiatu. W tym roku tych drugich było dwudziestu sześciu.

Jak się okazuje, uczniowie nie doceniają matematyki. Jak mówi nam nasza rozmówczyni, twierdzą, że nie potrzebują znać wzorów i funkcji, skoro pod ręką mają kalkulator lub komputer.

- Matematyka uczy przede wszystkim logicznego myślenia. Dobry matematyk może nie znać wzorów i teorii, ale umie sobie poradzić. I tego właśnie chcemy nauczyć uczniów, żeby zawsze mogli liczyć na swoją inteligencję i logikę, ponieważ bez tego życie codzienne jest bardzo trudne.

 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

oświata

Skierniewiccy ósmoklasiści symbolicznie żegnają...

Klik! - licealiści pomagają seniorom wkroczyć w...

Skierniewickie Juwenalia: miasto w rękach...

Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego w...

XVII Turniej Tańca „Tańczący Brzdąc 2024 -...

Nowa przestrzeń dla młodych melomanów w...

Uczniowie "Piątki" najlepsi. Zwyciężyli w X...

Egzamin ósmoklasisty 2024. Na początek język...

Przedszkole numer 10 w Skierniewicach świętowało...