XVII Turniej Tańca „Tańczący Brzdąc 2024 - Cztery Pory Roku” w Skierniewicach: Radosna Rewia Przedszkolaków

(Łukasz Saptura)

W czwartek (23 maja) scena kinoteatru Polonez w Skierniewicach należała do skierniewickich przedszkolaków. Kinoteatr stał się centrum tanecznych emocji za sprawą siedemnastej edycji Turnieju Tańca „Tańczący Brzdąc 2024 - Cztery Pory Roku”. Wydarzenie to, będące częścią zadania publicznego „Wesoły i kolorowy rok przedszkolaków”, zgromadziło liczne grono małych tancerzy oraz ich entuzjastyczną publiczność.

Getting your Trinity Audio player ready...

Konkurs odbył się w przyjaznej i radosnej atmosferze, a wzięło w nim udział 10 grup przedszkolaków, które zaprezentowały swoje taneczne umiejętności. Tematyka tegorocznej edycji, „Cztery pory roku”, pozwoliła dzieciom na twórcze interpretacje muzyczne i choreograficzne, które odzwierciedlały zmieniające się sezony. Każda z grup przedszkolnych włożyła ogromny wysiłek w przygotowanie swoich występów. Dzieci w kolorowych strojach przedstawiały taneczne historie związane z wiosną, latem, jesienią i zimą. Widzowie mogli podziwiać zarówno skoczne rytmy wiosenne, jak i dynamiczne tańce lata, a także nostalgiczne układy jesieni i radosne występy związane z zimą. Jury w składzie Monika Kotowska, Alicja Pawlak i Ewa Rapacka-Skiba miało niełatwe zadanie, oceniając każdy z występów. Oceniano przede wszystkim pomysłowość, zaangażowanie dzieci oraz ich umiejętności taneczne.

Pierwszą lokatę zajęła grupa z Akademii Przedszkolaka „Plastuś” za układ taneczny „Country Dance latem”. Na kolejny miejscach uplasowały się dzieci z Przedszkola „Małych Odkrywców” oraz Niepublicznego Przedszkola „Abrakadabra”.

Turniej „Tańczący Brzdąc” już od siedemnastu lat cieszy się dużym zainteresowaniem i stanowi ważny element kulturalnego kalendarza miasta. Dzięki takim inicjatywom jak „Tańczący Brzdąc”, dzieci mogą rozwijać swoje pasje, zdobywać nowe umiejętności oraz czerpać radość z tańca. Organizatorzy, czyli Przedszkole numer 3 w Skierniewicach oraz skierniewicki oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, z niecierpliwością czekają na przyszłoroczną edycję, mając nadzieję na jeszcze więcej tanecznych emocji i barwnych występów.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Jakub Danelski: "Byłem niedzielnym katolikiem"

Rzadziej chorujemy

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Bohaterowie powieści Bolesława Prusa pojawili...

Skierniewiccy ósmoklasiści symbolicznie żegnają...

,,Bravissimo" Cyrku Safari w Skierniewicach !

Vinyl Market: pierwsza giełda płytowa w...

Klasyka anime w Dyskusyjnym Klubie Filmowym...