Skierniewickie Juwenalia: miasto w rękach studentów

(Łukasz Saptura)

W sobotę (25 maja) Skierniewice tętniły studencką energią podczas corocznych Juwenaliów, zorganizowanych przez Uczelnianą Radę Studentów Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego. Tegoroczna edycja przybrała nową formułę. Wydarzenie odbyło się na scenie plenerowej Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.

Impreza rozpoczęła się od symbolicznego przekazania kluczy do miasta studentom przez wiceprezydent Skierniewic, Iwonę Górniak. To gest, który na stałe wpisał się w tradycję juwenaliów, symbolizując przejęcie przez studentów władzy nad miastem na czas trwania święta.

- Przekazuje wam klucze do miasta. Od teraz do końca juwenaliów sprawujecie władzę w Skierniewicach. Dbajcie o nasze miasto. Bawcie się dobrze i przede wszystkim nie zgubcie klucza – mówiła wiceprezydent Iwona Górniak.

Od godziny 16:30 na scenie plenerowej rozpoczęły się występy i atrakcje. Kabaret Klubu Seniora „Zacisze” rozbawił publiczność swoimi skeczami, a muzyczne występy przyciągnęły tłumy fanów różnych gatunków muzycznych. Organizatorzy przygotowali również liczne konkursy, w których uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności i wygrać atrakcyjne nagrody.

Oprócz programu na scenie, na uczestników czekały różnorodne strefy rozrywki. Strefa gastronomiczna kusiła zapachami przysmaków, a fotobudka umożliwiała uwiecznienie niezapomnianych chwil z przyjaciółmi. Partnerzy juwenaliów mieli swoje stoiska, gdzie można było zapoznać się z ich ofertą i zdobyć ciekawe gadżety.

Tegoroczne juwenalia miały również wymiar charytatywny. Klub Motocyklowy „Żelazny Orzeł” zorganizował specjalną zbiórkę na rzecz Michała Maja, pokazując, że studenckie święto może być nie tylko czasem zabawy, ale także wsparcia dla potrzebujących.

Kulminacją wieczoru były występy muzycznych gwiazd tegorocznych Juwenaliów.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Jakub Danelski: "Byłem niedzielnym katolikiem"

Rzadziej chorujemy

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Bohaterowie powieści Bolesława Prusa pojawili...

Skierniewiccy ósmoklasiści symbolicznie żegnają...

,,Bravissimo" Cyrku Safari w Skierniewicach !

Vinyl Market: pierwsza giełda płytowa w...

Klasyka anime w Dyskusyjnym Klubie Filmowym...