Dorota Stalińska gościła w Dyskusyjnym Klubie Filmowym

Ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Eroica” w maju przyciągnęło licznych miłośników kina, oferując im niezapomniane wrażenia. Widzowie mieli okazję zobaczyć nagradzane polskie filmy krótkometrażowe, a wieczór uświetniła obecność znakomitej aktorki, Doroty Stalińskiej.

Na ekranie kinoteatru pojawiły się filmy, które zdobyły uznanie zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych festiwalach. Selekcja składała się z różnorodnych dzieł, które ukazywały bogactwo i różnorodność polskiej kinematografii. Wśród prezentowanych filmów znalazł się między innymi „Moje stare”, w którym jedną z głównych ról zagrała Dorota Stalińska.

Niezwykłym wydarzeniem wieczoru było spotkanie z Dorotą Stalińską. Aktorka, znana ze swojego wszechstronnego talentu i charyzmy, opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z filmem „Moje stare”. Publiczność miała okazję wysłuchać ciekawych anegdot z planu zdjęciowego oraz poznać kulisy pracy nad krótkometrażowym dziełem. Stalińska z pasją mówiła o swojej roli, dzieląc się refleksjami na temat wyzwań aktorskich i artystycznych, które napotkała podczas realizacji filmu.

Publiczność była mocno zainteresowana również filmem, który można było zobaczyć we wtorek - „Moje stare”. Wyreżyserowała go i napisała scenariusz Natasza Parzymies. Praca na planie tego krótkiego metrażu nie była ich pierwszym spotkaniem:

- Natasza jest niesamowicie utalentowana i dojrzała jak na swój wiek. Jej projekt „Kontrola” okazał się ogromnym sukcesem, zdobywając 60 milionów wyświetleń. To sprawiło, że serial został sfinansowany na kolejne cztery sezony, w których również grałam. Zachęciłam ją do napisania scenariusz o miłości dojrzałych ludzi, co w Polsce jest tematem rzadko poruszanym.

Dorota Stalińska podzieliła się również ze skierniewicką publicznością emocjami, które towarzyszyły jej na planie:

- Największym wyzwaniem było dla mnie wcielenie się w postać, która jest homoseksualna. To było zupełnie nowe doświadczenie. Szczególnie trudna była scena w kamperze, gdzie miałam zagrać intymny moment. Zawsze uważam, że miłość jest piękna, ale pokazywanie fizyczności na ekranie, zwłaszcza w wykonaniu starszych osób, to duże wyzwanie. Chciałam, aby ta scena była delikatna i estetyczna, co, mam nadzieję, udało się osiągnąć.

Po projekcji odbyła się inspirująca dyskusja. Rozmowy dotyczyły nie tylko technicznych aspektów realizacji filmów krótkometrażowych, ale także głębszych tematów związanych z ich przekazem i wpływem na widza. Majowe spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Filmowym „Eroica” było prawdziwym świętem dla miłośników kina. Niezwykła okazja do obejrzenia nagradzanych polskich filmów krótkometrażowych oraz spotkanie z Dorotą Stalińską sprawiły, że wieczór ten na długo pozostanie w pamięci uczestników. Dyskusyjny Klub Filmowy „Eroica” po raz kolejny udowodnił, że jest miejscem, gdzie sztuka filmowa spotyka się z żywą dyskusją i wymianą myśli, inspirując i zachwycając swoją publiczność.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Anonim
  obserwer 0 miesiąc temu

  ten pustak myśli zdobyć głosy do parlamentu a ciemnota ją poprze,

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

kultura

Skierniewicki Plener Filmowy: kino objazdowe...

Znamy gwiazdy. W tym roku scena Święta Kwiatów...

To będzie fantastyczny weekend w Skierniewicach

Połączyli kropki, żeby przełamać stereotypy i...

Horror w altanie parkowej w Skierniewicach

Tłumy na inauguracyjnym koncercie z cyklu...

Będzie można pograć w planszówki na...

Muzyczne „śniadanie” na trawie: start...

Koncert, warsztaty i wykład w muzuem na poczatek...