Alicja Rodziewicz i Weronika Lesiak potwierdziły przynależność do ścisłej krajowej czołówki. Podopieczne Marcina Sarny są w pływackiej kadrze narodowej.

Alicja Rodziewicz i Weronika Lesiak potwierdziły przynależność do ścisłej krajowej czołówki. Podopieczne Marcina Sarny są w pływackiej kadrze narodowej. (fot. arch)

Piętnaścioro pływaków UKS Nawa reprezentowało Skierniewice w Finale Grand Prix Polski w pływaniu, który odbywał się w Łodzi. − Zmagania najlepszych pływaków z całej Polski przyniosły niesamowite emocje i sportowe widowisko na najwyższym poziomie − relacjonuje Marcin Sarna, trener.

Alicja Rodziewicz i Zuzanna Denisiewicz odniosły historyczne zwycięstwa w kategorii Open. Ala triumfowała w konkurencji 400m zmiennym, a Zuzia 200m grzbietowym, Alicja  wygrała klasyfikację generalną w stylu zmiennym Weronika Lesiak zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej juniorów w stylu klasycznym.

Fantastyczny start zanotowała Alicja Rodziewicz, która aż czterokrotnie była najszybsza, w konkurencjach: 100 i 200 metrów motylkowym, 200 i 400 metrów zmiennym, na 2 miejscu finiszowała w rywalizacji na 200 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów klasycznym

Dwa triumfy zanotowała Weronika Lesiak, najszybsza w stawce na 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Zajęła także 2. miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.

Na podium stawał także Bartłomiej Karwat, drugi na 200 metrów stylem motylkowym i trzeci na 100 metrów motylkiem.

Dwa zwycięstwa zanotowała także Maria Urbanek, najszybsza na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym. Zwycięstwo na 200 metrów grzbietem wywalczyła Zuzanna Denisiewicz, trzecia na 100 metrów grzbietowym. Dwukrotnie na podium zameldowała się Roxana Mydłowska, zwyciężczyni rywalizacji na 100 metrów motylkowym i druga na 50 metrów tym samym stylem. Pola Drążkiewicz była najszybsza na 100 metrów klasycznym i trzecia w sprincie "żabką". Druga na 100 metrów klasycznym była Hanna Pietrzyk, która zajęła także 3. miejsce na 200 metrów stylem klasycznym.

Czwarta na 50 metrów stylem grzbietowym była Inez Sarna, także tuż za podium, na 800 metrów dowolnym zameldowała się Oliwia Zakrzewska. Piąty na 200 metrów stylem motylkowym był Michał Brodowski. Wysokie miejsca w najlepszej "10" zawodów zajmowali: Sebastian Głowacki, Jakub Lesiński, Mikołaj Maszewski i Julian Pietrowski.

Występ naszych pływaków w finale Grand Prix to wspaniała zapowiedź przed nadchodzącymi, lipcowymi, letnimi mistrzostwami kraju dodaje Marcin Sarna.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Pewna wygrana Unii z Mszczonowianką

Duże sukcesy pływaków UKS Nawa podczas...

Puchar Starosty Skierniewickiego Mirosława Beliny

Pływacy UKS Nawa rozpoczynają walkę o medale...

Sportowa rywalizacja integruje społeczność VEKA...

Nagrody dla sportowców za sukcesy w pierwszym...

Zmiany w Macovii. Sezon 2024/2025 w A Klasie...

Wyjątkowa gratka dla koszykarzy

Sezon w okręgówce bez fajerwerków. Kolejny...