z miasta

Skierniewice

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 czerwca 2024 | 16:26 komentarzy 1
Dzień Dziecka w Skierniewicach: Park Miejski zamienił się w park jurajski

(Łukasz Saptura)

Dzień Dziecka w Skierniewicach to zawsze wyjątkowe i pełne radości wydarzenie, ale w tym roku organizatorzy przygotowali coś naprawdę niezwykłego. Miejski Park w Skierniewicach zamienił się w prawdziwy dinopark, gdzie prehistoryczne stwory zawładnęły wyobraźnią najmłodszych mieszkańców.

Tegoroczna edycja Dnia Dziecka w Skierniewicach przeniosła uczestników w czasy, gdy Ziemią rządziły dinozaury. Na terenie parku rozmieszczono blisko 30 tematycznych punktów, które wypełniły przestrzeń fascynującymi atrakcjami nawiązującymi do prehistorycznego świata. Wielkie, imponujące repliki dinozaurów, interaktywne ekspozycje oraz kreatywne warsztaty sprawiły, że park stał się miejscem pełnym przygód i nauki.

Podobnie jak w latach poprzednich, tegoroczna zabawa miała formę gry terenowej. Na specjalnych mapach, które otrzymali najmłodsi uczestnicy, znajdowały się zaznaczone punkty, gdzie można było zbierać pieczątki małych odkrywców przygód. Każdy z tych punktów oferował inną atrakcję – od poszukiwania „skamieniałości”, przez quizy wiedzy o dinozaurach, po interaktywne pokazy i animacje. Do zabawy przyłączyły się jednostki miejskie, spółki miejskie oraz partnerzy tego wyjątkowego wydarzenia. Na dinozaurowym szlaku spotkać można było między innymi Centrum Kultury i Sztuki, Muzeum Historyczne Skierniewice, Miejską Bibliotekę Publiczną czy Miejski Zakładu Komunikacji. Każda z tych instytucji przygotowała swoje stanowisko, zapewniając różnorodność i atrakcyjność całej imprezy.

W czasie spaceru po parku dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o prehistorycznych stworzeniach, ich zwyczajach i środowisku, w którym żyły. W ten sposób Dzień Dziecka łączył w sobie elementy edukacyjne z aktywną rozrywką, rozwijając ciekawość i wiedzę najmłodszych. Choć tegoroczny Dzień Dziecka w Skierniewicach, z tematem dinoparku, był strzałem w dziesiątkę, to jednak pogoda i ulewa, która przeszła nad Skierniewicami popsuła całą zabawę.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~obserwator 0 miesiąc temuocena: 50% 

  Strzał w 10 to był Dzień Dziecka z Fundacją Polsat. Tłumy na koncertach w parku jak za starych, dobrych czasów. Oby ta współpraca przekuła się na stałe, cykliczne wydarzenie w naszym mieście.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

O Benedykcie Herbeście i kolonii akademickiej w...

Pościg ulicami Skierniewic

Białe czepki i wielkie emocje: uroczystość w...

Amfetamina znaleziona w lodówce i piwnicy

Biblioteka ma swoją łąkę kwietną

Znamy gwiazdy. W tym roku scena Święta Kwiatów...

To będzie fantastyczny weekend w Skierniewicach

Sportowa rywalizacja integruje społeczność VEKA...

Połączyli kropki, żeby przełamać stereotypy i...