Miejsce: Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

Data rozpoczęcia: 04.06.2024

Data zakończenia: 04.06.2024

To będzie perfekcyjny wieczór w Dyskusyjnym Klubie Filmowy

(materiały prasowe DKF "Eroica")

Pierwszy czerwcowy pokaz w Dyskusyjnym Klubie Filmowy „Eroica” to seans filmu „Perfect Days” połączony z dyskusją. Poprowadzi ją krytyk filmowy Mateusz Demski. „Perfect Days” to film, który ukazuje piękno codzienności poprzez życie Hirayamy, skromnego mieszkańca Tokio. W tej roli zjawiskowo wcielił się Kōji Yakusho, którego mistrzowska gra została zasłużenie nagrodzona na festiwalu w Cannes. Hirayama to postać małomówna, zamknięta w sobie, a jednocześnie emanująca głęboką miłością do świata i innych ludzi.

Fabuła filmu prowadzi nas przez życie Hirayamy, który z pozoru wiedzie monotonne i zwyczajne życie jako sprzątacz miejskich toalet. Jednak w rękach reżysera, każdy z tych dni staje się okazją do ukazania magicznej strony rutyny. Hirayama wykonuje swoją pracę z niespotykaną pasją i oddaniem, co nadaje jej głębsze znaczenie i wartość. Miejskie toalety, które porządkuje, są prawdziwymi architektonicznymi perełkami, a jego zaangażowanie w ich utrzymanie staje się niemalże ceremonią.

- Film urzeka swoją prostotą i subtelnością. Reżyser z niezwykłą wrażliwością portretuje codzienne rytuały bohatera, które z czasem nabierają głębszego sensu. Hirayama, choć małomówny, wyraża swoją miłość do życia i innych ludzi poprzez działania, które mogłyby wydawać się banalne, ale w jego wykonaniu stają się czymś wyjątkowym – mówi Agnieszka Skoczek, koordynatorka DKF „Eroica”.

„Perfect Days” to medytacja nad pięknem zwykłych chwil i refleksja nad tym, jak wiele można znaleźć w prostocie życia. To film, który skłania do zatrzymania się i docenienia małych rzeczy, które tworzą naszą codzienność. Kōji Yakusho, w swojej nagradzanej roli, przekazuje tę ideę z niezwykłą autentycznością i wrażliwością, czyniąc z „Perfect Days” niezwykłe doświadczenie filmowe, które na długo pozostaje w pamięci widza. Seans rozpoczyna się o godzinie 19.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

kultura

Skierniewicki Plener Filmowy: kino objazdowe...

Znamy gwiazdy. W tym roku scena Święta Kwiatów...

To będzie fantastyczny weekend w Skierniewicach

Połączyli kropki, żeby przełamać stereotypy i...

Horror w altanie parkowej w Skierniewicach

Tłumy na inauguracyjnym koncercie z cyklu...

Będzie można pograć w planszówki na...

Muzyczne „śniadanie” na trawie: start...

Koncert, warsztaty i wykład w muzuem na poczatek...