Czerwcowe

(Łukasz Saptura)

Skierniewickie „Kino dla Kobiet” w kinoteatrze Polonez podobnie jak w poprzednich latach nie robi sobie wakacyjnej przerwy.

Czerwcowa odsłona kobiecego cyklu filmowego to nie tylko seans „Jutro będzie nasze”. Przed pokazem oprócz tradycyjnych stoisk towarzyszących comiesięcznym spotkaniom, pojawiły się wieszaki z sukienkami. W ten sposób grupa skierniewiczanek chciała pomóc Michałowi Majowi, który walczy z nowotworem złośliwym.

Kolejny seans „Kina dla Kobiet” 1 lipca

Wtedy to zobaczyć będzie można komedię „Wredne liściki”. Akcja filmu rozgrywa się w małym angielskim miasteczku Littlehampton, gdzie jeden złośliwy anonimowy list rozpala nie tylko emocje, ale także intrygi mieszkańców. Jak podkreśla Ewa Pawlik z kinoteatru Polonez w Skierniewicach na szczególną uwagę zasługują znakomite kreacje aktorskie:

- Olivia Colman, zdobywczyni Oscara, wciela się w postać Edith, konserwatywnej kobiety, której życie wywraca się do góry nogami, gdy otrzymuje list o wyraźnym podtekście seksualnym. Colman doskonale oddaje zderzenie pruderyjnej natury Edith z wyzwaniami, jakie stawia przed nią niespodziewana korespondencja. Jessie Buckley, nominowana do Oscara, gra Rose – młodą irlandzką imigrantkę, która zostaje niesłusznie oskarżona o wysyłanie tych niepokornych listów. Buckley perfekcyjnie oddaje buntowniczy i niezależny charakter swojej postaci, która staje się kozłem ofiarnym dla społeczności miasteczka.

Film jest błyskotliwą i zabawną komedią, która z przymrużeniem oka ukazuje małomiasteczkową mentalność i plotki, które potrafią rozpalić całe społeczeństwo. Scenariusz jest pełen ostrych dialogów i absurdalnych sytuacji, które skutecznie balansują na granicy czarnego humoru i satyry społecznej. Seans rozpocznie się o godzinie 19.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Kobieta

Ochłoda w cieniu tropików

Przedpremierowy pokaz "Wrednych liścików" w Kinie...

Czerwcowa odłona "Kina dla Kobiet" w kinoteatrze...

Matczyne historie z Klubu Seniora "Ustronie": od...

Druga edycja akcji „Badamy nie tylko mamy” w...

JEJ WYSOKOŚĆ SUKIENKA